Dzisiaj jest: 16 Lipiec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Maria, Stefan, Eustachy

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1105 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

przedszkole szczepanowMarzec i kwiecień, to gorący okres dla rodziców maluchów rozpoczynających swoją przygodę ze żłobkiem czy przedszkolem. W tym czasie najczęściej w placówkach oświatowych prowadzone są nabory. W tej sprawie skontaktowali się z nami rodzice ze Szczepanowa.

 

- Dziecko mojej siostry, które ma 2.5 roku uczęszcza do żłobka w Szczepanowie. Siostra wychowuje je samotnie, łączy wszystkie obowiązki z pracą, bo przecież musi jakoś się utrzymać. I nagle się okazało, że pomimo obietnic burmistrza nie otworzono rekrutacji do grupy trzylatków w przedszkolu. Kierownictwo tłumaczy się, że nadal nie wybudowano dodatkowej sali, w której dzieci mogłyby przebywać. Była to obietnica burmistrza, która miała zostać spełniona już w 2017 roku – napisał do nas w tej sprawie czytelnik.

Jak dodaje mężczyzna, oburzający jest natomiast fakt, że w najlepsze trwa rekrutacja do grupy sześciolatków. Są to dzieci, które zdaniem mężczyzny, spokojnie już mogą iść do szkoły.

- Jaką alternatywę przedstawia się mojej siostrze i innym rodzicom? Staranie się i miejsca w przedszkolu w Środzie Śląskiej? Sama taka propozycja jest absurdalna, albowiem miejsca w Środzie się magicznie nie rozmnożyły i z pewnością te placówki nie pomieszczą dodatkowych 17 dzieci. Po drugie, w jaki sposób siostra ma dostarczać dziecko do Środy Śląskiej na 8 rano przy tak słabej siatce połączeń ŚKP w godzinach porannych pamiętając o tym, że jeszcze pracuje i na 8 musi być spowrotem na stacji PKP? A może burmistrz zapewni specjalne kursy busa który dowoził by rodziców z dziećmi i odwoził ich spowrotem do Szczepanowa? Jak można w ogóle proponować taką przerwę? Przecież dzieci już się zaaklimatyzowały, przyzwyczaiły do miejsca, rówieśników i opiekunek – pyta mieszaniec Szczepanowa. - Liczę, że zajmą się państwo tą sprawą, chociażby przez wzgląd na to, że chodzi o bezbronne dzieci, a także na to, że polityka prorodzinna to jeden ze sztandarów rządzących naszą gminą – dodaje.

Rozbudowa przedszkola - dwuetapowa inwestycja

Temat przedszkola w Szczepanowie został poruszony między innymi podczas sesji Rady Miejskiej 28 marca tego roku.

- Jesteśmy w toku inwestycji. Projekt został przygotowany przez panią projektant w ciągu 2,5 miesiąca, rada przyznała pieniądze i to jest kwestia tak naprawdę kilku miesięcy, kiedy sytuacja zacznie się normalizować – mówił wówczas burmistrz Środy Śląskiej, Adam Ruciński. - Nie chcę, żeby z tego powodu były jakieś konflikty, bo w tej kadencji zauważyliśmy problem. Bo ten problem był oczywisty, ale w poprzedniej kadencji dobudowano po jednym oddziale - wyjaśniał włodarz gminy.

Jak dodał burmistrz – wierzę, że problem zostanie rozwiązany w tej i następnej kadencji, bo będzie to dwuetapowy rozwój tego przedszkola. Podkreślając doskonałe położenie placówki, świetny budynek ze stołówką, jak również doświadczoną kadrę pracującą w placówce.

Jestem zmuszony zareagować

Tuż po zamieszczeniu na naszej stronie materiału z marcowej sesji Rady Miejskiej, skontaktował się z nami kolejny mieszkaniec Szczepanowa.

- Jestem zmuszony zareagować na zamieszczony przez Państwa materiał. Pan burmistrz Adam Ruciński robi to co każdy polityk potrafi najlepiej - zrzuca winę na poprzednią ekipę nie bacząc na swoje obietnice sprzed lat. Chwali się, że teraz podjął kroki, bo problem jest mu znany, projekt powstał w ekspresowym tempie, jest finansowanie, itp itd. Pytam więc - dlaczego w tej gminie kopie się studnie, gdy pożar strawił już niemal wszystko? Dlaczego tak późno obudzono się i pomyślano o realizacji tej niezmiernie ważnej inwestycji? Były ważniejsze? - pyta mężczyzna.

Jak podkreśla w wiadomości zaniepokojony rodzic, z dniem 31 lipca jego trzyletnie dziecko uczęszczające do żłobka w Szczepanowie zostaje pozbawione opieki.


- Tak, pozbawione, bo nie ma w gminie takiej placówki, która przyjmie z dnia na dzień siedemnaścioro nowych dzieci. Będę zmuszony zrezygnować z pracy, aby dzieckiem się opiekować. Już w 2016 roku burmistrz na łamach lokalnej gazety znał problem i obiecał, że przedszkole zostanie rozbudowane, w 2017 lub najpóźniej w 2018 roku. Na zdrowy rozsądek myślałem, że inwestycja będzie realizowana w pierwszym półroczu aby zapewnić dzieciom ciągłość opieki (przerwa wakacyjna jest w lipcu). Mamy już kwiecień, nie ma firmy która podjęłaby się realizacji tej inwestycji w tak krótkim czasie, to jest nierealne. Ja proszę o jasne wytłumaczenie - skąd to opóźnienie? Bo ja tego nie rozumiem – dodaje mężczyzna.

16 kwietnia zakończenie przetargu

20 lutego tego roku gmina Środa Śląska ogłosiła pierwszy przetarg na roboty budowlane. Zarówno do pierwszego, jak i drugiego przetargu nie zgłosił się żaden wykonawca. Dziś upływa termin zakończenia trzeciego już przetargu.

- Punktem wyjścia do prowadzonych działań jest rostrzygnięcie ogłoszonego przetargu. Rozbudowa przedszkola w Szczepanowie jest dla nas inwestycją priorytetową. Staramy się, żeby inwestycja była wykonana jak najszybciej, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że jest to dla rodziców kłopotliwa sytuacja – wyjaśnia Krzysztof Peryga, dyretor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Środzie Śląskiej. - Staramy się szukać innych rozwiązań, tak by pomóc w zaistniałej sytuacji wszystkim rodzicom trzylatków ze Szczepanowa – dodaje.

Dziś rostrzygnięcie trzeciego już przetargu na wykonanie robót. Jeśli wyłoniony zostanie wykonawca inwestycji, rozbudowana placówka najprawdopodobniej przyjmie trzylatków we wrześniu 2019 roku.

Inwestycja i zakres jej rozbudowy

- Przedmiotem niniejszego zlecenia jest wybudowanie obiektu budowlanego w ramach inwestycji pt.: "Rozbudowa przedszkola w Lokalnym Centrum Aktywności Wiejskiej w Szczepanowie" zlokalizowanego w Szczepanowie (55-300) przy ul. Średzkiej 19A, obręb Szczepanów 0023, wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną oraz niezbędnym wyposażeniem w oparciu o dostarczoną dokumentację projektową i kosztorysową – czytamy w informacji na temat inwestycji.

Przeglądając wykaz robót budowlanych, które będą wykonane w I etapie inwestycji, znajdziemy takie prace, jak: wykucie otworu w ścianie zewnętrznej korytarza na szerokość projektowanych drzwi do korytarza, rozebranie warstwy zewnętrznej ściany segmentu B, jak również przebudowę sieci infrastruktury technicznej: przebudowanie odcinka kanalizacji deszczowej i przebudowę części kanalizacji deszczowej.

Prace obejmowac będą również budowę dodatkowego segmentu:

- Segment przedszkolny C, korytarz oraz szatnia dla dzieci - etap I. Powierzchnia użytkowa: 145,63 m^2 Kubatura: 760,00 m^3 . W etapie I realizacji inwestycji zostanie wybudowany korytarz, szatnia dla dzieci i segment przedszkolny C. W segmencie tym znajduje się sala zajęć dla 25 dzieci, toaleta dla dzieci i pomieszczenie pomocnicze. Projektowany budynek, funkcjonalnie połączony z istniejącym budynkiem L.C.A.W. w Szczepanowie jest parterowy z poddaszem nieużytkowym – czytamy w zamieszczonej informacji.

Poza pracami budowlanymi wykonane zostaną również prace związane z zagospodarowaniem terenu:

ukształtowanie terenu i ukształtowanie zieleni, wykonanie nawierzchni poliuretanowo-gumowej, nawierzchni z kostki betonowej i nawierzhcni trawiastej. Powstanie również ogrodzenie oraz elementy małej architektury, takie jak: kosze na śmieci oraz ławki.

Jakie będą dalsze losy przedszkola w Szczepanowie? Czy wyłoniony zostanie dziś wykonawca I etapu inwestycji? Jakie rozwiązania dla rodziców 3-latków znajdzie gmina Środa Śląska?

Do sprawy wrócimy.

(red), Fot. gz, prg

przedszkole szczepanow 1

przedszkole szczepanow

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box