Dzisiaj jest: 25 Maj 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Grzegorz, Urban, Magda

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 905 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

pichorowice 12Czy druh i mieszkaniec wsi Pichorowice Michał G., były prezes OSP Pichorowice działa na szkodę naszej jednostki?

 

W dniu wczorajszym podczas sesji Rady Gminy Udanin, druh M. G. podczas swojego wystąpienia wyraził negatywną opinię na temat działalności Zarządu OSP Pichorowice, używając przy tym nieprawdziwych zarzutów i informacji.

Nieprawdziwe jest stwierdzenie druha Michała G., że podczas zebrania sprawozdawczego naszej jednostki wiceprezes OSP Wojciech Płaziuk powiedział, że uratował straż w Pichorowicach!

Podczas wystąpienia wiceprezes OSP Pichorowice podsumował działalność jednostki od roku 2011 do roku 2018, podziękował Zarządowi i druhom OSP, wspomniał, że po zmianie zarządu nasza jednostka została zarejestrowana w KRS z czym poprzedni skład miał kłopoty. Rejestracja naszej jednostki w KRS dała nam formę prawną, co pozwoliło i pozwala na pozyskiwanie sprzętu ratowniczego, umundurowania oraz bieżącą działalność. Wiceprezes podczas spotkania podziękował wszystkim poprzednim prezesom OSP Pichorowice i założycielom naszej jednostki, wspomniał o 70-letniej działalności naszej jednostki i uczcił minutą ciszy druhów, którzy odeszli na wieczną służbę.

Nieprawdziwe jest stwierdzenie druha Michała G., że za jego kadencji nie można było pozyskiwać sprzętu i samochodów.

Przykładem są tu inne jednostki, które działały na terenie gminy i powiatu posiadając nowe samochody i sprzęt. To nieudolność i brak przedsiębiorczości byłego Prezesa OSP M. G. doprowadziła, że w roku 2011 zaproponował podczas spotkania rozwiązanie naszej jednostki sugerując, że na terenie gminy Udanin w/g Jego oceny mają być dwie jednostki. Podczas tego spotkania większość obecnych druhów podjęła decyzję o zmianie Zarządu - jak czas pokazał była to słuszna decyzja.

Nieprawdziwe jest stwierdzenie druha M. G., że przy remoncie remizy nie uczestniczył wiceprezes OSP Pichorowice.

Brał udział jak i pozostali druhowie, wykonując większość prac związanych z dociepleniem budynku i posadzką w czynie społecznym. Wynegocjował dodatkowy rabat na materiały w PSB i w firmie dostarczającej beton co pozwoliło na wykonanie większej ilości prac. Zarząd wnioskował również o dokończenie remontu elewacji co zostało wykonane na koniec roku 2016.

Odnośnie braku warty OSP Pichorowice przy Bożym Grobie

Zgadza się, że w tym roku nie było warty przy Bożym Grobie, z tym że na taki stan rzeczy miało wpływ wiele czynników, o których nie będziemy pisać, ponieważ tę sprawę wyjaśnimy wewnątrz naszych struktur. Dodam tylko, że przykładem z innych jednostek druh M. G. też mógł stać przy Bożym Grobie, lecz nic nie zrobił w tym zakresie (nie wykazywał zainteresowania ani inicjatywy).

Nieprawdziwe jest stwierdzenie druha Michała G., że wiceprezes zarzucał ,,jakieś machlojki” przy zakupie samochodu Jelcz P004.

Prawdą jest, że uważał zakup samochodu Jelcz P004 za nietrafiony, ponieważ oprócz poniesionej kwoty na zakup samochodu, ok. 10 tys. zł gmina poniosła duże koszty remontu samochodu. Przykładem są tu inne jednostki, które w tej cenie zakupiły samochody w lepszym stanie technicznym i spełniające obecne wymogi i przeznaczenie.

Nieprawdziwe jest stwierdzenie Pana M. G., że była podawana kwota zakupu samochodu lekkiego Forda Transita.

Prawdą jest, że samochód został zakupiony z własnych środków OSP Pichorowice, ponieważ biorąc pod uwagę bliskość autostrady i czas dojazdu do akcji, taki samochód jest bardziej mobilny. Samochód jest z podziału z PSP, jest sprawny technicznie i jest ujęty w budżecie gminy Udanin. Prace adaptacyjne były wykonane we własnym zakresie przez druhów OSP Pichorowice i trzeba docenić tą pracę.

Jesteśmy bardzo zdziwieni taką postawą Michała G., ponieważ każdy z nas powinien dbać o dobro naszej jednostki i wizerunek. Działania druha M. G. powinny być i są potępione przez obecny zarząd. Uważamy że sprawy OSP Pichorowice powinny być poruszane wewnątrz naszej jednostki, podczas zebrań i spotkań.

Dziwi nas taka postawa, ponieważ podczas zebrania sprawozdawczego OSP Pichorowice druh nie wnosił zastrzeżeń do działalności Zarządu, a Zarząd uzyskał jednogłośnie aprobatę za okres sprawozdawczy. Dlaczego druh Michał G. wyciąga sprawy jednostki na forum sesji rady, krytykując działalność Zarządu?

Być może wynika to z braku wiedzy albo z zazdrości, że obecny Zarząd i druhowie odnoszą sukcesy. Jako Druh i mieszkaniec powinien brać czynny udział w działalności OSP, tym bardziej, że był przez pewien okres prezesem OSP Pichorowice. Oczernianie jednego z członków Zarządu działa na szkodę OSP Pichorowice - jest atakiem na wszystkich druhów OSP Pichorowice, którzy wybrali Zarząd w takim składzie osobowym. Współpraca Zarządu: prezesa Mateusza Miozgi, wiceprezesa Wojciecha Płaziuka i wszystkich druhów układa się dobrze. Efektem dobrej naszej pracy był przyjazd na ostatnie zebranie sprawozdawcze - Komendanta Wojewódzkiego PSP Adama Koniecznego. Jest to duży zaszczyt dla naszej jednostki i docenienie naszych prac dla społeczeństwa.

Proponujemy druhowi M. G., aby więcej poświęcił czasu na pracę w OSP Pichorowice, a mniej na uprawianie brudnej polityki. Na pewno to będzie z korzyścią dla OSP Pichorowice i dla mieszkańców naszej wsi!

Zarząd OSP Pichorowice

Czytaj o OSP Pichorowice TUTAJ

pichorowice

pichorowice 12

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • Marisa
  I don't know if it's just me or if everybody else encountering issues with your blog. It looks like some ...

  Czytaj więcej...

   
 • obserwator
  Wstydziłby się " włodarz" , że nie widzi potrzeby doiwestowania zaniedbanych obiektów sportowych ...

  Czytaj więcej...

   
 • staryESELDUCH
  idę sobie kościuszki, aż tu śmierdzi podpałką do grilla. im bliżej tego budynku tym bardziej śmierdzi.

  Czytaj więcej...

   
 • sredzianin
  Ja jestem ciekaw od czego to sie tak slicznie zajaralo po pewnie samozaplon to nie byl. ;)

  Czytaj więcej...

   
 • Kierowca
  No ok ale do kiedy sroga będzie zamknięta ?????

  Czytaj więcej...

   
 • gim
  no i teraz to rozumiem, a nie jak w tamtym roku dla wybranych

  Czytaj więcej...

   
 • stefe
  Wiemy wiemy, wybory juz tuż tuż :)

  Czytaj więcej...

   
 • Głos Wsi
  ha,ha,ha...narodowy sport wymyslony przez POpapranego krola europy, no tak tradycje trzeba ...

  Czytaj więcej...

   
 • kampania
  O proszę!!! Widać kampania ruszyła za pieniądze podatników! Dlaczego w tym roku te zabrania są tak ...

  Czytaj więcej...

   
 • Aaa
  Ja kilka razy dzwoniłem na policję że o 14:00 wyjeżdżają w lewo w kierunku Wrocławia nie patrząc czy ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box