Kolejne kamery w mieście. W jakich miejscach?

wtorek, 24 lipiec 2018 09:36
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Burmistrz Adam Ruciński 23 lipca podpisał umowę z Dolnośląskim Centrum Informatyki sp. z o.o. z Wrocławia na dostawę i uruchomienie kamer w ramach II etapu rozbudowy monitoringu wizyjnego w mieście i gminie Środa Śląska.

Wartość kontraktu na kamery w mieście opiewa na kwotę 697 tys. zł. W ramach umowy zakupionych zostanie 12 kamer, w tym 6 sztuk stałopozycyjnych o wartości każda ok. 5 tys. zł oraz 6 sztuk kamer obrotowych, gdzie cena jednego urządzenia to koszt ok. 15 tys. zł. Z dostawą i konfiguracją urządzeń wykonawca zobowiązał się uporać do 30 września. Najdłuższym elementem całego kontraktu będzie kanalizacja teletechniczna i światłowody.

Wśród obszarów objętych zasięgiem zleconych kamer znajdą się w szczególności: skrzyżowanie ul. Malczyckiej z ul. Legnicką, boisko Orlik w Środzie Śląskiej, gminny dworzec autobusowy i przyległe perony, ul. Kolejowa od pl. Wolności do poczty, ul. Wrocławska od Rynku w kierunku ul. Przyszkolnej oraz skrzyżowanie ul. Górnej, Oławskiej i Wrocławskiej. Monitoringiem zostaną również objęte miejsca parkingowe przy ul. Białoskórniczej i Kościelnej oraz Plac Wolności w kierunku ul. Świdnickiej.

Termin zakończenia inwestycji, montażu i uruchomienia 12 kamer w ww. kluczowych obszarach miasta został przewidziany na 30 listopada br.

(um) fot. ug

Ostatnio zmieniany wtorek, 24 lipiec 2018 16:47

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Komentarze  

+5
w innych miastach jest monitoring i jakoś może to i u nas niech bedzie- dajcie spokój z waszym RODO to wariacja już jakaś
Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
-1
A kto będzie administratorem tych danych, gdzie będą przechowywane i jak długo?przecież od maja bieżącego roku obowiązuje RODO, a informacji brak na ten temat.
Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
+6
najwięcej ustawcie tam gdzie urzęduja panowie wiadomo jacy, może w końcu tak się uda ich pozbyć z centrum przynajmniej
Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
+6
Faktycznie można temu by się przyjrzeć i zobaczyć jakie koszty są po stronie wykonawcy . 5 tyś za kamerę stała to za te pieniądze ma się kamerę ruchomą....
Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
+5
??? 577 000 za montaż 12 kamer ??? czyli ok 48 000 za montaż jednej kamery ??? matko to już przesada
Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
-1
niech kosztuja ile chcą dobrze że będzie więcej i basta
Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
-1
bezpieczeństwo i zdrowie kosztują
Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować