153 MEDALE ŚREDZKICH KARATEKÓW W 2017 ROKU

karatecy 000 0Miniony rok, podobnie jak 2016, był pasmem sukcesów należącej do najlepszego aktualnie klubu karate w Polsce WKSA BUDOKAN WROCŁAW średzkiej sekcji karate.  

        

W niewielkiej sekcji pod okiem senseia Bogusława Boczniewicza (3dan) trenuje regularnie około 24 dzieci w wieku od 6 do 16 lat z terenu miasta i gminy Środa Śląska oraz gminy Malczyce. Średzcy karatecy w 2017 r. uczestniczyli w 17 turniejach zdobywając łącznie153 medale - 58 złotych, 40 srebrnych oraz 55 brązowych.

Największy sukces odnieśli w Mistrzostwach Europy World Shotokan Federation, które odbyły się w czeskich Partubicach przywożąc z nich 4 medale. Startowali również w Mistrzostwach Polski, międzynarodowych zawodach takich jak: Grand Prix Czech, w Ostravie, Polish Open w Bielsku Białej, Cuprum Cup w Legnicy, Wrocław Open oraz w wielu zawodach rangi ogólnopolskiej i regionalnej.

Najbardziej wyróżniający się zawodnicy to: Bartłomiej Babiński - aktualny indywidualny wicemistrz Polski w kategorii kadetów, zwycięzca międzynarodowych i krajowych turniejów w Ostravie, Cuprum Cup, Poland Open Central Grand Prix WKF Karate.

- Obecnie Bartek znajduje się w gronie najlepszych w Polsce w kategorii kadet. Regularnie uczestniczy w zgrupowaniach kadry Polski. Sukcesy Bartka sprawiły, że należy on do czołówki najbardziej utytułowanych zawodników powiatu średzkiego w 2017 roku - podkreśla trener B. Boczniewicz.

Kolejni osiągający wysokie wyniki sportowe zawodnicy to: Patryk Dul, Michał Dziedzicki, Bartosz Zamaro - drużynowi wicemistrzowie Europy WSF, Adam Dul, Daniel Mańkowski - drużynowi brązowi medaliści Mistrzostw Europy WSF, Kamil Brzeziński - indywidualny i drużynowy medalista ME WSF, Maria Kułakowska - brązowa medalistka ME WSF, Emilia Wysocka, Milena Żurek, Cyprian Mikulski, Jakub Szybiak, Maja Pełka, Krystian i Marcin Masalscy, Nikola Mażniewska, Szymon Bławat, Marcelina Ćwiąkalska, Wojciech Raczek, Fabian Kołaczyński, Alicja Dudejcz i Nicolai Howe - medaliści zawodów ogólnopolskich i regionalnych.

- W osiąganiu tak znaczących sukcesów pomagają nam władze miasta i gminy Środa Śląska, które sfinansowały w 100 procentach zakup pięknych toreb, napięstników, dresów firmy adidas - mówi B. Boczniewicz. - Dzięki temu możemy godnie reprezentować naszą gminę i brać udział w zwodach, a także w Polish Open WKF (Karate Olimpijskie) w Bielsku Białej, w najbardziej prestiżowym i największym turnieju karate w Polsce, w którym startowało1327 zawodników z 29 państw i 160 klubów - podkreśla. - Wielkie podziękowania należą się również rodzicom za wspaniałą współpracę oraz zaangażowanie, którzy bardzo chętnie oferują swój wolny czas, dowożąc dzieci na zawody oraz bardzo mocno przeżywają zarówno sukcesy jak i porażki swoich pociech - dodaje.

Gratulujemy i życzymy jeszcze więcej medali w bieżącym roku.

(red/bb) fot. bb{jcomments on}

karatecy 000

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację