×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 147.

32-LATEK PROWADZIŁ POJAZD POD WPŁYWEM ALKOHOLU

Radiowoz 232-latek na terenie gminy Kostomłoty prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Teraz odpowie za swój uczynek. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

 

W ciągu ostatnich kilku dni policjanci interweniowali 82 razy. W tym czasie zatrzymano dziewięc osób na gorącym uczynku. Na drogach naszego powiatu doszło do trzech kolizji.

- Średzcy policjanci prowadząc wzmożone działania kontrolne, w ciągu trzech minionych dni ujawnili i zatrzymali 9 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierujących samochodami oraz 4 rowerzystów – informuje st. asp. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej.

Jak dodaje policjantka, skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 32-letni mieszkaniec powiatu średzkiego, który prowadził swoje BMW mając w organizmie blisko dwa promile alkoholu.

- Został zatrzymany przez policjantów tuż przed godziną czwartą rano w jednej z miejscowości na terenie gminy Kostomłoty. Kierowca stracił prawo jazdy i musi liczyć się z konsekwencjami karnymi. Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest bowiem przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia st. asp. Marta Stefanowska.

77 skontrolowanych pojazdów

Od piątku policjanci skontrolowali łącznie 77 kierujących pojazdami, ujawniając przy tym 48 wykroczeń.

- Na 44 kierujących nałożono mandaty karne, zastosowano trzy pouczenia. Funkcjonariusze sprawdzają też, jak piesi stosują się do przepisów ruchu drogowego, a w szczególności, czy realizują obowiązek stosowania elementów odblaskowych. Wobec jednej osoby zastosowali postępowanie mandatowe - wyjaśnia rzecznik prasowy KPP w Środzie Śląskiej. - Od piątku do niedzieli funkcjonariusze przeprowadzili 82 różnego rodzaju interwencje. Dwie osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do jednostki Policji celem wytrzeźwienia. W wyniku prowadzonych działań policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 9 osób – dodaje.

Zachowajmy ostrożnośc na drodze

- Przed nami kolejne dni długiego majowego weekendu. Zachowajmy ostrożność na drodze. Bądźmy wypoczęci przed podróżą. Dbajmy o właściwą koncentrację podczas jazdy. Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego. Zwracajmy uwagę na pieszych, idących poboczem lub korzystających z przejść. Pamiętajmy o ogromnym zagrożeniu powodowanym przez kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i jego surowymi konsekwencjami – apleuje policjantka. - Pamiętajmy też o unikaniu innych zagrożeń podczas majowego wypoczynku. Właściwie zabezpieczmy swoje mieszkania podczas dłuższej nieobecności. Ładna pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą, dlatego też pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa również w takich okolicznościach – dodaje.

(red/ms), Fot. policja 

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację