×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 147.

CHODNIK WE WROCISŁAWICACH "ETAPOWANY"

chodnika2W ramach „Programu rozwoju infrastruktury drogowej Powiatu Średzkiego na 2018 rok” w czterech miejscowościach z terenu powiatu średzkiego rozpoczną się prace przy budowie chodników. W sprawie chodnika we Wrocisławicach skontaktował się z nami czytelnik.

 

W roku 2018 powstanie ponad 2 km nowych chodników dzięki współpracy lokalnych samorządów w ramach „Programu rozwoju infrastruktury drogowej Powiatu Średzkiego na 2018 rok. W ramach wspólnego działania tym roku zaplanowano ich budowę w: Drogomiłowicach, Wrocisławicach, Paździornie i Malczycach.

W sprawie realizacji inwestycji przeprowadzonej we wsi Wrocisławice otrzymaliśmy list od naszego czytelnika.

- Chciałbym, abyście poruszyli temat nowgo chodnika ktory właśnie powstaje we wsi Wrocisławice. Otrzymałem informacje od pracowników, którzy tam pracują, że nie będzie on wykonany do końca, wioski ponieważ takie mają polecenie. To jest jakieś nieporozumienie ... Czy małe osiedle, które tu jest nie zależy do wioski? A jak pójdę dowiedzieć się do urzędu, to będą mnie odsyłać z pokoju do pokoju, a i tak niczego się nie dowiem. Przesyłam zdjęcia, które obrazują całą sytuację – napisał mieszkaniec Wrocisławiec.

Inwestycja etapowana

W sprawie zapytania mieszkańca skontaktowaliśmy się z wicestarostą średzkim Grzegorzem Pierzchalskim. Jak ustaliliśmy podczas rozmowy projekt inwestycji obejmuje chodnik na terenie całej miejscowości.

- W trakcie realizacji inwestycji okazało się, że istniejąca kanalizacja deszczowa jest niesprawna, a co za tym idzie, koniecznym jest poniesienie dodatkowych kosztów związanych z jej wykonaniem – mówi Grzegorz Pierzchalski. - Stąd inwestycja, jaką jest budowa chodnika we Wrocisławicach będzie etapowana, podobnie jak ma to miejsce w Piotrowicach, czy Paździornie – dodaje wicestarosta.

Przypomnijmy, że na realizację inwestycji Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej przeznaczyło po 100 tys. na budowę chodnika w wybranej miejscowości kazdej z gmin. Każda z gmin wnosi również swój wkład własny w kwocie 100tys.

Jak uspakaja wicestarosta, jeszcze w tym roku, jeśli pozyskane zostanie dodatkowe dofinansowanie, lub w przyszłym 2019 roku, przeprowadzony zostanie drugi etap inwestycji we Wrocisławicach.

(red), Fot. Czytelnik

chodnik

29547004 1561659947280350 1952128589 n

29663600 1561660090613669 345754668 n

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację