CO NOWEGO POWSTANIE PRZY ODRZE W MALCZYCACH?

malczyce odraSejmik Województwa Dolnośląskiego 22 marca podjął uchwałę, w której przedstawione zostały wyniki konkursu pn. „Dolnośląski Fundusz Odrzański 2018”. Wsparcie finansowe w formie dotacji celowej przyznane zostało 22 gminom. Gmina Malczyce znalazła się na drugim miejscu listy rankingowej i otrzymała maksymalną kwotę dotacji – 50 tys zł.

 

„Dolnośląski Fundusz Odrzański 2018” to konkurs, który ogłosił Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Do 16 lutego br. można było składać wnioski na przyznanie dotacji na realizację projektów dotyczących budowy lub rozwoju małej infrastruktury związanej bezpośrednio lub pośrednio z Odrą i innymi rzekami lub zbiornikami wodnymi.

W ramach projektu w Malczycach zaplanowano zagospodarowanie terenu zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie Odry, przy Gminnym Ośrodku Kultury, z przeznaczeniem na miejsce przygotowywania do pływania oraz wyciągania kajaków.

Planowany do realizacji projekt będzie polegał w pierwszej kolejności na uporządkowaniu i zagospodarowaniu terenu w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki. Teren przy hangarze zostanie wyrównany wraz z wykonaniem nowej nawierzchni. Na obszarze działki dobudowany zostanie obiekt pełniący funkcje sanitarne (m.in. prysznic, toalety). Przygotowane zostanie specjalne miejsce do mycia, czyszczenia kajaków oraz stojaki do zawieszenia sprzętu. Na przygotowanym terenie zamontowane zostaną obiekty małej architektury: ławki, kosze na śmieci, wykonane zostanie palenisko na ognisko.
W ramach zadania teren zostanie oświetlony. Wprost z przygotowanego placu wykonane zostanie łagodne zejście do rzeki umożliwiające przeciągnięcie kajaków.

Zrealizowany projekt skierowany będzie do szerokiej grupy odbiorów, zarówno mieszkańców gminy Malczyce, jak i mieszkańców regionu. Aktywne formy spędzania czasu wolnego cieszą się coraz większą popularnością. Realizowany projekt będzie miał również ogromne znaczenie dla sportowych organizacji pozarządowych, takich jak klub kajakowy.

Termin zakończenia prac planowany jest na sierpień 2018 r. Całość inwestycji wyniesie 100 tys. zł. z czego 50 tys. zł to koszt otrzymanej dotacji, reszta zostanie pokryta z budżetu gminy.

(gmal) fot. Piotr Zawadzki

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację