×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 147.

CZY MOŻNA OD RANA REZERWOWAĆ PARKING PRZY WROCŁAWSKIEJ?

saraiZ problemami z parkowaniem na terenie naszego miasta boryka się wielu kierowców. Można wręcz powiedzieć, że wolne miejsce parkingowe w niektórych rejonach są na wagę złota. W tej sprawie skontaktowali się z nami mieszkańcy ulicy Wrocławskiej.

 

W sprawie „rezerwacji” miejsc parkingowych przy jednym z lokali usługowych przy ulicy Wrocławskiej w Środzie Śląskiej skontaktowali się mieszkańcy jednego z budynków.

- Witam, proszę o poruszenie problemu, z jakim my, mieszkańcy ul. Wrocławskiej się od dawna borykamy. Czy można od rana rezerwować parking publiczny? - pyta mieszkanka. - Na myśli mam parking znajdujący się przy hotelu (nie będący własnością hotelu, publiczny, do użytku mieszkańcom, klientom banku i wspomnianego hotelu). Właściciele tej pomarańczowej posiadłości, jednak potrafią wystawić już od rana skrzynki z napisem "Rezerwacja parkingu", a właścicielka bacznie stoi przy nich niczym strażnik i goni każdy nadjeżdżający pojazd... - informuje kobieta.

Jak informuje mieszkanka, kilka wolnych miejsc, które nie są zastawione skrzynkami, zastawione są z kolei samochodami właścicieli i pracowników lokalu.

- Mamy dość stania na parkingu i długiego wyczekiwania aż "coś się zwolni". Czy ktoś coś z tym zrobi? Może mieszkańcy też powinni sprawić sobie po skrzynce? - pytają rozżaleni mieszkańcy.

Przypadki rezerwacji należy zgłaszać

O sytuację mieszkańców ulicy Wrocławskiej i możliwość rozwiązania problemu zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim i Komendzie Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej.

- Na wspomnianym parkingu wyznaczono dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz kilka miejsc zarezerwowanych dla klientów pobliskiego banku. Pozostałe 11 miejsc parkingowych to miejsca ogólnodostępne. Wszelkie przypadki "rezerwacji" miejsc należy zgłaszać straży miejskiej – wyjaśniają pracownicy Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej.

Jak dodaje komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej, o wszelkich przypadkach nieprawidłowego parkowania czy rezerwowania miejsc przez mieszkańców należy informować tutejszą komendę straży miejskiej. A każde zgłoszenie mieszkańców zostanie przez strażników sprawdzone.

Do sprawy wrócimy.

(isz) fot. isz

sarai1

sarai2

fot. czytelniczka

parking w

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację