×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 147.

CZYTELNICZKA: CO Z REMONTEM BUDYNKU PRZY UL. WĄSKIEJ?

1 DSCN1435- Brak słów – pisze do nas czytelniczka opowiadając o stanie korytarza w jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Wąskiej w Środzie Śląskiej. Czy mieszkańcy mogą liczyć na jego remont?

 

W naszym mieście przybywa budynków mieszkalnych, które objęte zostały rewitalizacją. Odnowiony budynek przy ulicy Daszyńskiego czy budynek komunalny przy ulicy Kościuszki, to tylko dwa z wielu budynków, którym nadano nowy wygląd. Tymczasem w związku z prowadzonymi remontami, skontaktowała się z nami mieszkanka budynku przy ulicy Wąskiej 7.

- W budynku przy ul. Wąskiej 7 stan korytarza jest fatalny. Kilku lokatorów wykupiło mieszkania i nie zgadzają się na dopłatę do remontu korytarza – pisze do nas czytelniczka. - Straszny widok. Budynek jest piękny, znajduje się niedaleko rynku i gmina nic z tym nie robi. Obok znajduje się budynek na rogu ulic Daszyńskiego i Wąskiej wyremontowany aż po sam strych. Brak słów – dodaje mieszkanka przesyłając na potwierdzenie zdjęcia korytarza.

To wspólnota mieszaniowa

O stan korytarza i szansę lokatorów na jego remont zapytaliśmy w Wydziale Spraw Lokalowych Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej. Jak informują urzędnicy budynek przy ulicy Wąskiej 7 jest administrowany przez gminę Środa Śląska jako współwłaściciela budynku na podstawie podpisanych umów o zarządzanie.

- Jest to wspólnota mieszkaniowa "mała" tzn, że wszyscy właściciele muszą wyrazić zgodę na remont części wspólnych i posiadać zgromadzone środki na pokrycie kosztów remontów – wyjaśniają pracownicy UM. - Co innego budynek przy ul. Daszyńskiego 30 który jest w 100% własnością gminy. Gmina Środa Śląska złożyła wniosek o dofinansowanie i projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 – dodają.

Pożar klatki i wymiana instalacji

W 2011 roku w budynku doszło do pożaru klatki schodowej. Wówczas naprawiono i częściowo wymieniono instalację elektryczną na korytarzu i wymieniono rynnę dachową. Rok później, jak wyjaśniają urzędnicy, wyremontowano część klatki schodowej (parter i łącznik do I piętra), w której doszło do pożaru.

- Pozostała część klatki została odmalowana przez najemców lokali komunalnych. Niezbędny materiał przekazała gmina. W 2014 roku została wymieniona instalacja elektryczna I piętra oraz wykonano izolację ścian fundamentowych pionową i poziomą wraz z drenażem odprowadzającym wodę. Biorąc pod uwagę lata wcześniejsze w 2009 roku została wyremontowana elewacja, a w 2002 roku został wykonany kompleksowy remont dachu – mówią urzędnicy. - Biorąc powyższe pod uwagę należy podkreślić, że budynek przy ulicy Wąskiej 7 jest od 21 listopada 2001 roku wspólnotą mieszkaniową, która ponosiła i ponosi niemałe koszta utrzymania części wspólnych budynku. Trudno zgodzić się ze stwierdzeniem, że właściciele "nie zgadzają się na dopłatę do remontu korytarza...". Właściciele podejmują uchwały i je realizują od wielu lat. Wykonanie robót remontowych klatki schodowej będzie możliwe po podjęciu stosownych uchwał i zgromadzeniu przez WM środków pieniężnych – dodają.

(isz), Fot. Czytelniczka

1 DSCN1435

3 DSCN1438

5 DSCN1441

6 DSCN1442

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację