DZIĘKI WSPÓŁPRACY BĘDĄ NOWE CHODNIKI

chodniki 0Już niedługo, bo w maju, zobaczymy pierwsze efekty wdrożonego w zeszłym roku „Program rozwoju infrastruktury drogowej Powiatu Średzkiego na rok 2018”.

 

Udało się wyłonić wykonawców dwóch, z pięciu zaplanowanych na ten rok, remontów chodników. Chodnik w Drogomiłowicach (gmina Udanin) wykona spółka Budrim z Kunic i ma na to czas do 31 maja. Za przebudowę chodnika we Wrocisławicach (gmina Środa Śląska) odpowiedzialna będzie firma Rafała Szlachcica z Oleszna. Termin zakończenia tej inwestycji ustalono na 30 czerwca.

Obie inwestycje są realizowane w partnerstwie z Gminami, w ramach przyjętego przez zarząd „Programu rozwoju infrastruktury drogowej Powiatu Średzkiego”, który określa zasady wspólnej realizacji inwestycji okołodrogowych m.in. budowy chodników, ciągów rowerowo-pieszych, zatok czy przebudowy skrzyżowań.

Koszt obu zadań to 280 tys. zł. Efektem będzie 650 metrów nowych chodników.

– Pozostałe trzy chodniki, w Piotrowicach Paździornie i Malczycach, czekają na wykonanie projektów. Liczymy, że realizacja inwestycji przebiegnie bez zakłóceń, a cały program, zgodnie z jego założeniami, wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo użytkowników lokalnych dróg – informuje starosta Sebastian Burdzy.

(rfp) fot. ers

chodniki 2

chodniki 1

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację