FAŁSZYWY ALARM O WYPADKU NA AUTOSTARDZIE A4

alarmStrażacy informują, że w momencie zauważenia zagrożenia, powinniśmy zatrzymać pojazd i upewnić się czy zasadne jest wzywanie służb ratunkowych.

 

Wczoraj chwilę przed godziną 23, wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym na 115 km autostrady A4, w kierunku Wrocławia. Dyspozytor uzyskał informację, że zderzyły się dwa busy i z jednego pojazdu wydobywa się dym. Na miejsce zdarzenia wysłano najbliższe jednostki z powiatu średzkiego i jaworskiego.

Strażacy sprawdzili przeszło ponad 10 km autostrady A4, od węzłów Budziszów Wielki i Jarosław. Nie udało im się zlokalizować zgłaszanego zdarzenia, o czym poinformowano dyżurnego z SK PSP w Środzie Śląskiej.

Okazało się, że na 115 km autostrady A4, na pasie awaryjnym stał pojazd, w którym uległ awarii system chłodzenia. Wydobywała się para z pojazdu, co osoba zgłaszająca mogła pomylić z dymem. Na szczęście wypadku, ani pożaru nie było i nikt nie ucierpiał.

- Postawa osoby zgłaszającej jest jak najbardziej odpowiednia, ale APELUJEMY – jak zauważymy podczas jazdy zagrożenie, zatrzymajmy się i upewnijmy się w 100% czy jest potrzeba alarmowania służb ratunkowych – informują strażacy.

(ws) fot. ws

29994764 1671148899628491 248686671 o

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację