FESTIWAL KULTURY LUDOWEJ W MIEŚCIE SKARBÓW

FKLDom Kultury w Środzie Śląskiej serdecznie zaprasza na VII Festiwal Kultury Ludowej w Mieście Skarbów. W tym roku festiwal odbędzie się 22 lipca (niedziela) w nieco nowej, ale jakże dogodnej lokalizacji - średzkim parku miejskim.

 

W najbliższej edycji wezmą udział zespoły ludowe z terenu województwa dolnośląskiego oraz zespoły lubujące się w tego rodzaju muzyce zza granicy. Festiwal organizujemy z myślą popularyzacji kultury, a także promocji zespołów ludowych. Jest on także świetną okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych kontaktów międzyludzkich pomiędzy zespołami. Pokazuje bogate walory tradycji ludowej i wpisuje się w piękną kartę tradycji folkloru, integruje społeczeństwo lokalne i ukazuje, że tradycyjne piosenki ludowe są ciągle pielęgnowane.


Na terenie imprezy pojawi się również strefa atrakcji dla dzieci z wieloma nowościami, których jeszcze nie było! A o nasze podniebienia zadbają Koła Gospodyń z terenu gminy Środa Śląska, których smakołyki będzie można nabyć przy stoiskach.

Do zobaczenia!
DK Środa Śl.

Obszar roboczy 10.5x

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację