GMINA WSPARŁA JUBILEUSZ 25-LECIA PARAFII KRZYŻA ŚWIĘTEGO

dotacje

Gmina Środa Śląska, na wniosek burmistrza Adama Rucińskiego, po akceptacji zmian w budżecie przez Radnych Rady Miejskiej, wesprze parafię pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Środzie Śląskiej dwoma dotacjami

na renowację i wyposażenie zabytkowego kościoła i Festyn Parafialny, co jest bezpośrednio związane z Jubileuszem 25-lecia istnienia Parafii.

W wyniku umów podpisanych przez burmistrza Środy Śląskiej Adama Rucińskiego i ks. proboszcza Jana Walów dotacje zostaną zainwestowane w renowację ambony i ołtarza głównego oraz wykonanie sedilii wraz z ołtarzem do kaplicy Miłosierdzia Bożego w kościele, a także wsparcie organizacji jubileuszowego Festynu Parafialnego pod nazwą „Razem już 25 lat”.

Realizacja pierwszego zadania, w wyniku przeprowadzonego konkursu ofert dla NGO, planowana jest do 30.06.2018 r, a kwota wsparcia ze strony gminy Środa Śląska wyniesie 20 tys. zł, przy czym całkowity koszt jego wykonania szacuje się na 50 tys. zł. Na wsparcie organizacji festynu ze środków gminnych zostanie przeznaczone 9,5 tys. zł.

W trakcie spotkania z ks. Janem Walów burmistrz Adam Ruciński przekazał też gratulacje z okazji obchodzonego przez ks. proboszcza jubileuszu 40-lecia kapłaństwa.

Sam Jubileusz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego jest planowany na 10 czerwca br.

(um) fot. ug

dotacje dla Parafii Podwyzszenia Krzyza Swietego 2

dotacje dla Parafii Podwyzszenia Krzyza Swietego 1

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację