INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE W GMINIE MALCZYCE

solar panel array 1591358 960 720Rusza program instalacji fotowoltaicznych dla mieszkańców gminy Malczyce, która jest jedną ze stron partnerskiego projektu pn. Projekt grantowy – wsparcie produkcji energii ze źródeł odnawialnych w Gminie Prusice, Gminie Malczyce i Gminie Oborniki Śląskie.

 

Wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski oraz burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz, wraz z przedstawicielami spółki Prusice PS Energetyka Odnawialna, prezesem William Bubą oraz wiceprezesem Kamilem Leśniakiem, podpisali w siedzibie Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej umowę o dofinansowanie na ok. 6 mln zł, gdzie całkowita wartość zadania to ponad 7,2 mln zł.

Już w tym roku pierwsze domy mieszkańców gminy Malczyce zaopatrzone zostaną w nowoczesne instalacje fotowoltaiczne, dzięki którym powietrze w naszym regionie stanie się czystsze, a sami właściciele nieruchomości oszczędzą rocznie spore sumy na wydatkach związanych z zużyciem energii elektrycznej.

To wszystko będzie możliwe za sprawą pozyskanego dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 przy współpracy gmin: Malczyce, Prusice i Oborniki Śląskiej.

Dzięki realizacji projektu na terenie Gminy Malczyce powstanie ponad  40 instalacji fotowoltaicznych..

W drugiej połowie czerwca planowane są pierwsze spotkania z osobami, które złożyły deklaracje chęci udziału w projekcie oraz z innymi zainteresowanymi, którzy nie złożyli wcześniej deklaracji.

W ramach projektu mieszkańcy, którzy zostaną zakwalifikowani otrzymają granty w wysokości 85% kosztów związanych z dostawą i montażem instalacji fotowoltaicznych.

Informacja odnośnie terminów spotkań dostępna będzie na stronie internetowej Gminy Malczyce oraz tablicach ogłoszeń.

(gmal) fot. ug

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację