INWESTYCYJNA WIOSNA W GMINIE MIĘKINIA

szkola w pisarzowicachKontynuacja już rozpoczętych i kilka nowych inwestycji to plan do realizacji wyznaczony przez Gminę Miękinia na najbliższe kilka miesięcy.

 

 

 

 

 

Lutynia i Pisarzowice – nowe miejsca edukacji
Na ukończeniu są prace związane z budową kompleksu szkolno-przedszkolnego w Lutyni. Teren wokół kompleksu został już w większości zagospodarowany – wykonano parkingi i nasadzenia roślin. W budynku szkoły kładzione są wykładziny, malowane są sale dydaktyczne i korytarze, zamontowano windę. W sali sportowej zakończono prace związane z wykonaniem nawierzchni sportowej, rozpoczęto montaż wyposażenia sportowego.
Znaczny postęp widać także przy rozbudowie szkoły podstawowej w Pisarzowicach. Rozpoczęto montaż więźby dachowej, na parterze trwają roboty tynkarskie i elektryczne.

Termomodernizacja i Park&Ride zgodnie z planem
Nieprzerwanie trwają prace termomodernizacyjne sześciu świetlic wiejskich. Świetlice w nowej odsłonie zobaczymy najpewniej pod koniec wakacji. Duży postęp widać przy stacjach kolejowych w Miękini, Mrozowie, Brzezince Średzkiej, a także w Księginicach, gdzie do końca maja powstaną nowe parkingi zachęcające do przesiadania się z aut do pociągów, którymi znacznie szybciej dotrzemy do stolicy regionu i wielu innych ośrodków.

Drogi – nowe i stare
Z każdym rokiem przybywa mieszkańców gminy, powstają nowe osiedla. Gmina buduje szkoły i nowe miejsca rekreacji. Tym samym potrzeby w zakresie budowy i remontów dróg są stale aktualne, mimo przeznaczania na ten cel co roku znacznych środków z budżetu Gminy Miękinia.
Właśnie rusza przebudowa dróg gminnych zaplanowanych do remontu w 2018 roku. Będą to:
- Przebudowa ulicy Jesionowej i Dębowej w Brzezince Średzkiej;
- Przebudowa dróg gminnych – ul. Pięknej w Gałowie, ul. Polnej w Krępicach i ul. Owocowej w Mrozowie;
- Budowa drogi gminnej (klasy technicznej D) wraz z oświetleniem i infrastrukturą towarzyszącą do kompleksu szkolno-przedszkolnego w Lutyni – Etap III (tj. ulicy Polnej od ul. Szkolnej do ul. Długiej).
Wśród tegorocznych inwestycji drogowych warto wymienić również praktycznie zakończoną budowę skrzyżowania gminnej drogi na terenach LSSE z drogą krajową nr 94 na wysokości nowobudowanej siedziby firmy Empol Fabryka okien w Źródłach, a także:
- Przebudowa publicznych dróg powiatowych nr 2052D, 2054D i 2057D relacji Brzezinka Średzka- Gosławice-Prężyce-Lenartowice-Księginice;
- Budowa drogi gminnej wraz infrastrukturą towarzyszącą w strefie aktywności gospodarczej Kadłub – Źródła.

Będą kolejne place zabaw
Odnowione miejsca rekreacji, promujące aktywną turystykę na Szlaku Odry powstanie już wkrótce w ośmiu nadzodzańskich miejscowościach gminy Miękinia: w Brzezinie, Czernej, Głosce, Gosławicach, Księginicach, Lenartowicach, Lubiatowie i Prężycach. Obecnie Gmina Miękinia jest na etapie postępowania przetargowego. Trwa weryfikacja ofert.

(gm) fot. ug, wk

szkola w pisarzowicach 1

Budowa szkoły w Pisarzowicach

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację