KIEDY OSIEDLE SOCJALNE BĘDZIE DOKOŃCZONE?

Aktywizacja prac na Osiedlu Socjalnym Ostatnio otrzymaliśmy dwa zapytania od mieszkańców odnośnie budowy osiedla socjalnego przy ul. Wiejskiej w Środzie Śląskiej.

 

- Czy firma, która została wyłoniona w przetargu na dokończenie prac na osiedlu socjalnym podpisała umowę z gminą? A jeśli tak, to kiedy rozpocznie prace i na kiedy jest planowe ich zakończenie? - napisał do nas pan Marcin.

- Może by ktoś wreszcie szanowanie poinformował, co z osiedlem i kiedy będzie dokończone? - pyta mieszkanka miasta. - Są ludzie, co na to czekają! - dodaje.

O odpowiedź poprosiliśmy Urząd Miejski w Środzie Śląskiej:

- 31 stycznia Przedsiębiorstwo robót inżynieryjno-drogowych KAMADEX sp. z o.o. rozpoczęło faktyczne prace przy dokończeniu infrastruktury drogowej i zagospodarowanie terenu przy budynku nr 4 na Osiedlu Socjalnym przy ul. Wiejskiej. Aktualnie firma prowadzi prace przy budowie drogi dojazdowej do budynku, miejsc postojowych i komory śmieciowej, co jest niezbędne dla uzyskania pozwolenia na użytkowanie pierwszego budynku.
Zaawansowanie prac budowlanych na 23 lutego było na poziomie 60%. Ze względu na wysoki mróz od 26 lutego został podjęta decyzja o czasowym wstrzymaniu prac budowlanych, do czasu powrotu temperatur dodatnich.
Planowane zakończenie prac budowlanych przez firmę KAMADEX nastąpi do końca marca. W tym samym czasie, w zależności od dostępności kluczowych elementów materiałowych, spółka Średzka Woda, na zlecenie Gminy, wykona i uruchomi w tym miejscu przepompownię ścieków, co umożliwi oddanie do użytku 24 mieszkań socjalnych w budynku nr 4, po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego
- informuje UM.

(red) fot. Gmina Środa Śląska

Aktywizacja prac na Osiedlu Socjalnym 1

Aktywizacja prac na Osiedlu Socjalnym 2

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację