KTO JEST NAJPOPULARNIEJSZYM DZIELNICOWYM?

plabistyc 0Zakończył się dolnośląski plebiscyt na najpopularniejszego dzielnicowego, objęty honorowym patronatem przez Wojewodę Dolnośląskiego Pawła Hreniaka. Wzięło w nim udział blisko 600 dzielnicowych z terenu całego województwa.

Do finału zakwalifikowało się 27 najpopularniejszych dzielnicowych wszystkich dolnośląskich powiatów. Zwycięzców wyłoniły głosy mieszkańców województwa. Najwięcej ich uzbierali trzej dzielnicowi zajmując według liczby głosów następujące miejsca:

dzielnicowy1

  1. Konrad Kalinkowski - Komisariat Policji w Jelczu-Laskowicach - 2216 głosów,
    dzielnicowy2
  1. Piotr Juskowiak - Komenda Powiatowa Policji w Głogowie - 2047 głosów,
    dzielnicowy3
  2. Jacek Jedyńczuk - Komisariat Policji I w Wałbrzychu - 1746 głosów.

Plebiscyt miał na celu przede wszystkim wyłonienie, na podstawie głosów oddanych przez mieszkańców województwa, najpopularniejszego dzielnicowego na Dolnym Śląsku. Istotnym celem była też popularyzacja roli dzielnicowego, jako policjanta „pierwszego kontaktu” wśród lokalnej społeczności.

Dzielnicowy, to policjant dbający o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rejonie służbowym, do którego każdy może zwrócić się o pomoc i przekazać ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Wsłuchuje się on w problemy mieszkańców i inicjuje działania na rzecz ich rozwiązywania, angażując do tego również inne uprawnione podmioty i służby.

Uroczyste zakończenie plebiscytu i wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się 29 stycznia 2018 roku o godzinie 12.00 w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim.  

Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk 20 czerwca 2016 roku podpisał zarządzenie, dzięki któremu dzielnicowi m. in. nie prowadzą już dochodzeń i spraw o wykroczenia, a spędzają więcej czasu na obchodzie swojego rejonu. Przypomnieć należy, że każdy dzielnicowy ma telefon, dostęp do Internetu, skrzynkę e-mailową, a dane kontaktowe do niego z łatwością znaleźć można w aplikacji "Moja Komenda".

Głosowanie odbywało się za pomocą SMS Premium. Część uzyskanych z nich środków zostanie przekazana dla rodziny poległego na służbie policjanta podkom. Mariusza Koziarskiego, za pośrednictwem „Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Zwycięzcom plebiscytu gratulujemy!

asp. szt. Paweł Petrykowski

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację