MNIEJ BARIER DZIĘKI POWIATOWEMU PROJEKTOWI

bariery 0

Trwa realizacja II edycji projektu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie „Powiat Średzki bez barier”. W projektowych działaniach bierze udział 30 niepełnosprawnych mieszkańców naszego powiatu.

Już zakończyła się aktywizacja zdrowotna. Pierwszym jej etapem był 10-dniowy wyjazd rehabilitacyjny do Dziwnówka. Wszyscy jego uczestnicy korzystali z zabiegów rehabilitacyjnych oraz programu terapeutyczno-integracyjnego. W październiku odbył się turnus rehabilitacyjny w Sarbinowie, który stanowił wkład własny Powiatu w projekt.

Pod koniec roku, w ramach aktywizacji społecznej, odbyły się zajęcia stacjonarne z psychologiem oraz trzydniowe zajęcia wyjazdowe w Ludwikowicach Kłodzkich. Warsztaty dotyczyły m.in. komunikacji interpersonalnej, treningu autoprezentacji, samoakceptacji, rozwoju emocjonalnego, sposobów radzenia sobie z trudnościami, sposobów rozwiązywania konfliktów i problemów, stymulowania twórczego myślenia. Podczas wyjazdu nie zabrakło dodatkowych atrakcji takich jak wycieczka do zamku Grodno, Parku Miniatur w Kłodzku a także zwiedzanie mini ZOO.

W grudniu rozpoczęły się zajęcia edukacyjne. 25 uczestników wybrało kurs pracownika ochrony, a 5 osób kurs komputerowy. Zajęcia te potrwają do kwietnia br. Kolejnym działaniem będą zajęcia z zakresu doradztwa dla osób niepełnosprawnych oraz edukacji i integracji obywatelskiej.

– Tak, jak w poprzedniej edycji, uczestnicy projektu wykazują się ogromnym zaangażowaniem i pracowitością. Aby lepiej się pracowało wprowadziliśmy udogodnienie w postaci tłumacza języka migowego – mówi Jadwiga Bodniewicz dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy.

Projekt realizowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Działania projektowe zakończą się 31 maja.

(rfp) fot. frp

bariery 3

bariery 2

bariery 1

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację