NAJLEPSZĄ ZAWODNICZKĄ - MARIA KUŁAKOWSKA

zawody karate Kolejny bardzo dobry start w tym sezonie odnotowali podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza, którzy wywalczyli 9 medali na XXVII Pucharze Dolnego Śląska w karate - Silesia Cup (27 maja w Legnicy).

Organizatorem turnieju był klub karate Tora Legnica, a startowało w nim 136 zawodników i zawodniczek z 16 klubów z Polski i Czech.

Zawodnicy ze Środy Śl. zdobyli 3 złote 4 srebrne i 2 brązowe medale. Znakomicie spisała się Maria Kułakowska, która wywalczyła 4 medale -2 złote i 2 brązowe i została uznana za najlepszą zawodniczkę zawodów. Marysia zdobyła 2 złote medale w kata w konkurencji    12-13 oraz 14-15 lat. Kolejne 2, tym razem brązowe, wywalczyła w konkurencji 11-12 lat w kata oraz w kumite +30kg .

Pozostałe medale zdobyli: złoty - Maja Pełka w konkurencji 7 lat, srebrny - Milena Żurek 8-9 oraz 12-13 lat, Marcelina Ćwiąkalska 7 lat oraz Bartosz Zamaro 10-11 lat.

- Celem zawodów była popularyzacja karate wśród dzieci i młodzieży oraz wyłonienie najlepszych na Dolnym Śląsku karateków w poszczególnych kategoriach wiekowych w konkurencji kata i kumite. Zostały zorganizowane na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym - podsumowuje sensei Boczniewicz. - Udział w tym turnieju był ostatnim startem przed przerwą wakacyjną dla moich podopiecznych - dodaje.