NIE ZAPOMNIJ. OSTATNIE DNI NA WYSYŁKĘ JPK_VAT!

podatki 0Do 26 lutego zostało zaledwie trzy dni. W tym terminie mikroprzedsiębiorcy zobowiązani są do przesłania informacji o zakupach i sprzedaży wynikające z ewidencji VAT za styczeń 2016 r. w formie tzw. Jednolitego Pliku Kontrolnego.

Dlatego pracownicy Urzędu Skarbowego w Środzie Śląskiej już od listopada 2017 r. edukują i wspierają przedsiębiorców w temacie przygotowania i wysyłania JPK.

Przedsiębiorcy, którzy nie są jeszcze gotowi mogą w dniu 24 lutego w godzinach od 9 do 13 skorzystać jeszcze z pomocy pracowników Urzędu Skarbowego w Środzie Śląskiej. W tym dniu będą mogli potwierdzić w urzędzie Profil Zaufany (eGO), uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące JPK i dokonać wysyłki swoich plików. Ponadto w celu merytorycznego wsparcia podatników w dniu 26 lutego br. do godziny 22:00 w urzędzie uruchomiony zostanie dyżur telefoniczny pod następującymi numerami telefonicznymi:

- 71 757 25 12

- 662 180 157

Aby wysłać plik JPK, należy się pod nim elektronicznie podpisać. Można to zrobić między innymi tzw. kwalifikowanym podpisem elektronicznym, który jest jednak płatny ale można też skorzystać z innej metody- bezpłatnej, za pomocą tzw. profilu zaufanego. Można go założyć w kilku bankach za pośrednictwem bankowości elektronicznej, albo wniosek o profil zaufany wypełnić w Internecie i potwierdzić go w urzędzie skarbowym, albo w gminie. Aby ułatwić podatnikom wysyłkę plików JPK-VAT, Ministerstwo Finansów uruchomiło również trzecią metodę autoryzacji, czyli tzw. e-bramkę.

To bezpłatna i oparta na danych osobowych metoda. Przy wysyłaniu pliku JPK-VAT system poprosi o podanie imienia i nazwiska, numeru NIP lub PESEL, daty urodzenia oraz kwoty przychodu za 2016 r. To podobny sposób potwierdzania tożsamości, jak przy składaniu rocznej deklaracji podatkowej przez Internet. Jednakże z tej metody przedsiębiorcy będą mogli skorzystać jedynie w 2018 r. Od przyszłego roku akceptowany będzie tylko profil zaufany lub podpis kwalifikowany.

Renata Śliż

Zastępca Naczelnika

Urzędu Skarbowego w Środzie Śląskiej

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację