×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 147.

OCHOTNICY Z GMINY UDANIN WSPÓLNIE ŚWIĘTOWALI

Udanin strazacyPo raz dwudziesty strażacy ochotnicy z terenu gminy Udanin uczestniczyli w spotkaniu wigilijno-noworocznym. Uroczystość uświetniła swoim występem kapela „Cicha Woda”.

Blisko 110 osób: strażaków ochotników z jednostek OSP z terenu gminy Udanin i zaproszonych gości - wójt gminy Udanin, przedstawicieli samorządu gminy, radnych, duchownych, sponsorów uczestniczyło w kolejnym już spotkaniu wigilijno-noworocznym. W tym roku gospodarzem uroczystości została Ochotnicza Straż Pożarna w Udaninie.

- Po raz pierwszy spotkaliśmy się w 1998 roku w Udaninie. Było nas wówczas około 20 osób – wspominał pierwsze spotkanie strażaków Bogdan Wilczak, prezes Z OG Z OSP RP w Udaninie.

I choć początki były ciężkie i niejednokrotnie martwiono się o węże i podstawowe wyposażenie, w tej chwili śmiało można powiedzieć, że ochotnicza straż pożarna stale się rozwija i doposaża. A grono strażaków ochotników stale się powiększa.

- Idziemy do przodu – mówił do strażaków Bogdan Wilczak. - I za to wszystko chciałbym wam wszystkim podziękować. Za ogromną pracę, jaką wkładacie – dodał.

Podziękowań dla strażaków nie szczędził również Komendant Powiatowy PSP w Środzie Śl. brygadier Marek Wawrejko.

- Chciałbym wam druhowie podziękować za współpracę, za wkład pracy własnej, jaki wkładacie w realizację zdarzeń. Bez was, biorąc pod uwagę odległość od Środy Śląskiej i jednostek PSP, przy usuwaniu zagrożeń nie dalibyśmy rady. Dlatego wasza praca jest nieoceniona i za nią chciałbym jeszcze raz wam podziękować – mówił komendant powiatowy.

Wspólne kolędowanie i życzenia noworoczne

Podczas spotkania nie zabrakło wieczerzy wigilijnej, wspólnego kolędowania z kapelą „Cicha Woda”, a także łamania się opłatkiem i życzeń noworocznych. Dzięki pięknej oprawie muzycznej kapeli i starannym przygotowaniom gospodarzy, wieczór spędzony wśród ochotników był czasem wyjątkowym, pełnym ciepła i radosnej atmosfery. Dla strażaków był to również moment na podsumowanie ubiegłego, pozytywnego dla ochotniczych straży pożarnych w Udaninie roku, a także życzeń dla ochotników.

- W tym nowym roku życzę wam przede wszystkim szczęścia, pomyślności, bezpiecznych powrotów i wszystkiego, czego sobie zamarzycie – składała życzenia strażakom wójt gminy Udanin Teresa Olkiewicz.

Wyróżnienia dla ochotników

Decyzją prezydium Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Środzie Śl. dwóch ochotników z OSP Udanin otrzymało odznakę „Strażak Wzorowy”. Odznaczeniami uhonorowani zostali: Jacek Skalski i Grzegorz Korgól.

Tegoroczne spotkanie wigilijno-noworoczne strażaków ochotników z terenu gminy Udanin zostało zorganizowane, jak co roku, przez Zarząd Oddziału Gminnego OSP RP w Udaninie. Gospodarzem spotkania byli ochotnicy z OSP Udanin i ich najbliżsi.

(isz), Fot. isz

04 strazacy21

06 strazacy4

05 strazacy31

07 strazacy9

08 strazacy7

09 strazacy8

10 strazacy5

11 strazacy6

12 strazacy1

13 strazacy

Więcej zdjęć TUTAJ

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację