ODPOWIE ZA ZNISZCZENIE MIENIA I ZNĘCANIE SIĘ NAD RODZINĄ

zatrzymany sroda3Średzcy policjanci zatrzymali dwie osoby w związku z kradzieżą piły spalinowej. Do zdarzenia doszło w ubiegłym roku w jednej z miejscowości na terenie gminy Kostomłoty.

Skradzioną z pomieszczenia garażowego piłę spalinową o wartości 1600 złotych, sprawca zastawił w lombardzie.

- Prowadzone działania operacyjne pozwoliły na wytypowanie, a następnie zatrzymanie dwóch mężczyzn w wieku 21 i 24 lata. Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego policjanci przedstawili młodszemu z mężczyzn zarzut przywłaszczenia cudzego mienia - informuje st. asp. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śl.

Jak ustalili policjanci, 21-latek, poza kradzieżą ma na swoim koncie również inne przestępstwa.

- Mężczyzna odpowie za znęcanie się oraz za kierowanie wobec członków rodziny gróźb pozbawienia życia. Ponadto policjanci przedstawili mu zarzut uszkodzenia mienia i spowodowania tym samym strat w wysokości 700 złotych - dodaje policjantka i podkreśla, że kradzież oraz zniszczenie cudzej rzeczy zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Takiej samej karze podlega ten, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy.

(rol/ms) fot. policja

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację