OGÓLNOPOLSKI SUKCES AKCJI NASZYCH STRAŻAKÓW!

korytaz zyciaAkcja społeczna "Korytarz życia - włącz myślenie" strażaków z OSP Ujazd Górny i Czerna osiągnęła kolejny sukces. Wszystkie służby ratownicze i instytucje związane z ruchem drogowym połączyły siły i wspólnie nakręcili spot informacyjny.

 

Projekt został rozpoczęty dokładnie rok temu przez dwie jednostki OSP z miejscowości Ujazd Górny oraz Czerna. Na początku drogi w ich ciężką pracę zaangażował się Dolnośląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, a już dziś do strażaków dołączył Wojewoda Dolnośląski, Komenda Wojewódzka Policji, Pogotowie Ratunkowe z Wrocławia, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Polski Związek Motorowy.

W ubiegłą środę (21.03.br.) w jednej z siedzib GDDKiA we Wrocławiu miał premierę film kręcony pod okiem profesjonalnego studia filmowego z Wrocławia Citymind. Ten materiał powinien zobaczyć każdy kierowca, a także użytkownik drogi.

- Spot informacyjny, który jest efektem naszej ciężkiej pracy, którą wykonaliśmy przez ostatni rok, ma wzbudzać wśród kierowców emocję, które wpłyną na ich wyobraźnię bo każdy z nas może się znaleźć w ciężkiej sytuacji i każdy z nas chciałby aby ta pomoc przyjechała jak najszybciej, a nie traciła cennych sekund w korku – mówi Prezes OSP Czerna Jarosław Śliwa.

Akcja, która na początku miała zasięg lokalny, dziś stała się ogólnopolska. Strażacy mówią, że obecnie posiadają 30 kamer w różnych jednostkach w całej Polsce, które nagrywają swoje przejazdy do zdarzeń, a następnie służą jako materiały szkoleniowe dla kierowców umieszczane w popularnych serwisach internetowych.

- Tworzenie korytarza życia na polskich drogach ma bardzo proste zasady. Musimy pamiętać aby zawsze zostawić sobie 2/3 m przed następnym pojazdem abyśmy mieli miejsce do manewru i zawsze lewy pas jedzie w lewo, prawy w prawo aby dojechać do swojej zewnętrznej krawędzi pasa, a korytarz życia tworzy się na środku - mówi Naczelnik OSP Ujazd Górny Rafał Guzy.

Mamy nadzieję, że już niedługo każdy kierowca zobaczy ten spot i ułatwi służbą ratunkowym w dojechaniu na miejsce zdarzenia tworząc korytarz życia.

- Musimy sobie uświadomić to, że jak stoimy w korku i jadzie straż, pogotowie czy policja, a my im ustąpimy miejsca i utworzymy korytarz życia po części stajemy się również ratownikami, bo właśnie dzięki nam ta pomoc nadejdzie szybciej – dodaje Sekretarz OSP Ujazd Górny Wojciech Sukta.

(ws) fot. GDDKiA we Wrocławiu

spot akcja

spot akcja 001

spot akcja 002

spot akcja 003

spot akcja 004

spot akcja 005

spot akcja 006

spot akcja 007

spot akcja 008

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację