PODEJRZANY O GWAŁT NA 5-LATCE TRAFIŁ DO ARESZTU

87 14424Mieszkaniec powiatu średzkiego (w wieku ok. 60 lat) trzy dni temu został aresztowany pod zarzutem doprowadzenia 5-letniej dziewczynki do poddania się innej czynności seksualnej.

 

Do zatrzymania podejrzanego o gwałt na dziecku doszło 26 czerwca.

- Mężczyźnie przedstawiono zarzut dopuszczenia się przestępstwa z art. 197 § 3 pkt. 2 kk. W toku prowadzonego śledztwa w dniu 28.06.2018 r. Prokurator Rejonowy w Jaworze skierował do Sądu Rejonowego w Jaworze wniosek o zastosowanie wobec wyżej wymienionego  podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd wniosek uwzględnił stosując wyżej wymieniony środek zapobiegawczy. W przedmiotowej sprawie trwa śledztwo - mówi Prokurator Rejonowy Prokuratury w Jaworze, Bogusława Bargiel-Malec.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie mężczyzna spokrewniony z pokrzywdzoną miał zostać przyłapany "na gorącym uczynku" przez matkę dziewczynki.

(kb) fot. policja - zdj. ilustracyjne

Art. 197 Kodeksu karnego (zgwałcenie)

  • § 1. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
  • § 2. Jeżeli sprawca, w sposób określony w § 1, doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
  • § 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się zgwałcenia:
  1. wspólnie z inną osobą,
  2. wobec małoletniego poniżej lat 15,
  3. wobec wstępnego, zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub siostry, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
  • § 4. Jeśli sprawca czynu określonego w § 1-3 działa ze szczególnym okrucieństwem, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5.

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację