×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 147.

POLICJANCI O BEZPIECZEŃSTWIE Z PRZEDSZKOLAKAMI

przedszkole malczyce00Przedszkolaki w wieku od 3 do 6 lat uczestniczyły w konkursie "Bezpieczny Przedszkolak". Zmagania dzieci obserwowali policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Malczycach.

 

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Malczycach rywalizowały w konkursie pn.: „Bezpieczny Przedszkolak”, sprawdzającym ich wiedzę z zasad bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach.

- Jury, w którym zasiadał również Kierownik Rewiru Dzielnicowych w Malczycach, sprawdzało m.in., czy maluch zna podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci opowiadały do czego służy kamizelka odblaskowa i jak przechodzić na drugą stronę drogi. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się również znajomością właściwego zachowania w kontakcie z osobą nieznajomą i agresywnym psem – opowiada o konkursie st. asp. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej.

Jak podkreśla policjantka, forma konkursu ma na celu zmobilizowanie przedszkolaków do bardziej wytężonej pracy w dążeniu do zdobywania wiedzy.

- Nadaje też charakteru powagi, z jaką należy traktować znajomość zasad bezpieczeństwa. Wszystkim jednak przyświecał jeden cel: nauka przez zabawę – dodaje policjantka.

(ms/red), Fot. policja

przedszkole malczyce1

przedszkole malczyce2

przedszkole malczyce3

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację