×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 147.

RUSZYŁ DRUGI ETAP GMINNEJ KOMUNIKACJI ZBIOROWEJ

autobus 0Ruszył drugi etap uruchomienia gminnej komunikacji zbiorowej. W planach zakup trzech kolejnych autobusów i stacji dokującej dla autobusu elektrycznego. Jutro (19 stycznia) na sesji odbędzie się głosowanie nad regulaminem przewozu osób komunikacją miejską.

 

Wraz z początkiem 2018 roku gmina Środa Śląska przystąpiła do realizacji drugiego etapu uruchomienia gminnej komunikacji zbiorowej. Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej zatwierdzono ceny biletów za korzystanie z komunikacji. Powołano spółkę Średzka Komunikacja Publiczna, wykonano zatoczki autobusowe i postawiono znaki przystankowe, a zakupione w I etapie inwestycji autobusy wykonały swoje pierwsze próbne kursy. W tej sprawie skontaktowało się z nami kilku czytelników.

- Czy mogą państwo dowiedzieć,się od kiedy ruszy komunikacja miejska? Czy już coś wiadomo? - pyta jedna z naszych czytelniczek.

- Mam coraz większe problemy z dojazdem do Wrocławia. Kiedy autobusy będą jeździły już na stację PKP w Szczpanowie i z jaką częstotliwością? – dopytywał pan Adam, który codziennie dojeżdża do pracy.

Uchwała w sprawie przyjęcia regulaminu przewozu osób

Być może jutrzejsza sesja Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej przyniesie odpowiedzi na nurtujące mieszkańców pytania dotyczące funcjonowania tak wyczekiwanej komunikacji.

W punkcie siódmym jutrzejszej sesji (projekt nr 4/2018) zaplanowano bowiem prezentację, dyskusję i podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia regulaminu przewozu osób komunikacją miejską na terenie gminy Środa Śląska. Być może wprowadzone regulacje pozwolą na uruchomienie pierwszych kursów floty Średzkiej Komunkacji Publicznej.

Poszukiwania inżyniera kontraktu i zakup autobusów

Jak informowali pracownicy Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej realizacja drugiego etapu inwestycji ma zakończyć się w grudniu 2018 roku. W jego ramach zakupione zostaną:

- jeden autobus elektryczny klasy midi o napędzie elektrycznym,

- jedna stacja dokująca dla autobusu elektrycznego,

- dwa autobusy ON klasy mini o napędzie spalinowym spełniającym normę euro 6.

15 stycznia Urząd Miejski w Środzie Śląskiej ogłosił również nabór na Inżyniera Kontraktu w ramach projektu „Uruchomienie komunikacji zbiorowej w gminie Środa Śląska - etap II”. Postępowanie ofertowe zakończy się 23 stycznia 2018 roku o godzinie 11.

Komunikacja zbiorowa etap II w liczbach

- Koszty całkowite brutto - 3 295 354,50 zł.

- Wnioskowane dofinansowanie - RPO WD: 2 277 277,50 zł.

O dalszych szczegółach inwestycji i dacie uruchomienia komunikacji zbiorowej będziemy informować na bieżąco.

(isz) fot. wk

autobus

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację