ŚRODA ŚLĄSKA Z NOWĄ WIZYTÓWKĄ

nowa strona wwwStrona poświęcona Gminie Środa Śląska, administrowana przez Urząd Miejski, dostępna jest od 5 czerwca br. w nowej szacie graficznej. Jest bardziej funkcjonalna, przejrzysta, a przy tym cieszy oko.

 

 

 

 

Nowa odsłona

Adres www nie uległ zmianie i gminny portal nadal można znaleźć, wpisując w przeglądarce: srodaslaska.pl. Wygląd i układ strony internetowej jest już jednak zupełnie inny. Treści podzielone zostały na trzy główne zakładki: „Miasto i gmina”, „Gospodarka i finanse” i „Czas wolny”. Poniżej znajdziemy osiem funkcjonalnych kafelków, umożliwiających wejście bezpośrednio w kilka podstawowych zagadnień. Odświeżona została także strona Biuletynu Informacji Publicznej. Te działania, wykonane na zlecenie gminy przez firmę Devcomm ICT z Lublina, mają sprawić, że poruszanie się po nowych stronach będzie prostsze i bardziej intuicyjne.

- W ubiegłym roku przeprowadziliśmy wśród mieszkańców ankietę na temat kształtu strony i to właśnie ich opinie miały duży wpływ na ostateczny dzisiejszy wygląd strony www, która jest gminną wizytówką. - wyjaśnia Marta Wilczyńska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej - oczywiście nadal będziemy wdzięczni za wszelkie konstruktywne uwagi, które pomogą nam jeszcze bardziej usprawnić gminną stronę internetową.

Kolejny etap zmian

Nowa strona internetowa i portal BIP zyskały również ciekawe funkcjonalności, jak na przykład aktywna mapa sołectw. Część udogodnień pojawi się niebawem, ponieważ prace nad dużym projektem e-usług, jeszcze trwają.

- W ramach programu wdrażania e-usług zrealizowano już między innymi zakup niezbędnego sprzętu i oprogramowania, a także przeszkolono użytkowników. W planach mamy także m.in. uruchomienie Gminnego Portalu Podatkowego, w tym formularzy podatkowych na platformie ePUAP oraz budowę Hot – Spotu w Urzędzie Miejskim - komentuje Andrzej Bielski, sekretarz Gminy Środa Śląska, odpowiedzialny za realizacje całego projektu.

Wyżej wymienione są częścią wspólnego projektu zadań pod nazwą „Opracowanie i wdrażanie e-usług dla społeczeństwa w Gminie Środa Śląska – etap II”. Jego wartość opiewa na kwotę blisko 800 tys. zł. Dofinansowanie do projektu e-usług w ramach „Regionalnego Programu Operacyjnego woj. dolnośląskiego na lata 2014-2020” wyniosło ponad 670 tys. zł, czyli pokryje około 85% kosztów związanych z jego wdrażaniem.

(um) fot. ug

nowa strona

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację