STRAŻACY ROZPOCZYNAJĄ KOLEJNĄ AKCJĘ SPOŁECZNĄ

trawyAkcje społeczno-informacyjne są szczególną formą edukacji społeczeństwa, poprzez które świadomość na wiele tematów wzrasta z każdym dniem.

 

Wypalanie traw szkodzi środowisku, zwierzętom i nam samym. Od lat ekolodzy, naukowcy czy strażacy informują o skali zniszczeń, a mimo to wiosną i jesienią każdego roku dochodzi do licznych pożarów łąk i nieużytków.

Naprzeciw temu problemowi wychodzą strażacy z OSP w Ujeździe Górnym, którzy rozpoczynają kolejną akcję społeczną pod nazwą NIE WYPALAJ TRAW. W dobie Internetu postanowili założyć fanpage w popularnym serwisie Facebook oraz stronę internetową, poprzez którą będą informować i edukować nas wszystkich, jak szkodliwe jest wypalanie traw.

- Osoby wypalające trawy nie zdają sobie sprawy, że ich działanie może doprowadzić do gwałtownego pożaru, który przenosi się na lasy, zabudowania mieszkalne i gospodarcze- informują strażacy z OSP w Ujeździe Górnym.

Każdemu, kto dopuszcza się wypalaniu traw grożą kary finansowe i sankcje.

- Chcemy wpłynąć na mentalność ludzi, którzy myślą, że wypalając nieużytki nic złego nie robią, a zapominają o np. małej zwierzynie takiej jak jeże, które niestety nie mają szans na ucieczkę przed ogniem - dodają Strażacy z OSP w Ujeździe Górnym.

Zapraszamy do odwiedzenia stron poświęconych akcji:

www.niewypalajtraw.pl

www.facebook.com/niewypalajtraw

(ws) fot. mpr

trawy 2

trawy 1

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację