TYDZIEŃ Z MATEMATYKĄ W SZKOLE W KOSTOMŁOTACH

matma week 0W dniach 12-16 marca w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach odbyła się trzecia edycja „Szkolnego Tygodnia z Matematyką”, która w tym roku przebiegła pod hasłem „Śladami matematyków”.

 

Do zabawy zostali zaproszeni wszyscy uczniowie klas I – VII. Każdy dzień przebiegł w miłej atmosferze i przynosił nowe  zadania. Poniedziałek był dla uczniów jedną wielką niewiadomą, ponieważ formuła zajęć „Escape Room – klasa pełna zagadek” wprowadziła w zajęcia nutkę tajemniczości. Podsumowaniem zajęć było przybliżenie postaci wybitnych matematyków: Talesa, Pitagorasa, Fibonacciego, Sierpińskiego.

Ponadto lekcje matematyki przeniosły się też na lekcje zajęć komputerowych, gdzie nauczyciele informatyki  wprowadzali uczniów w tajniki kodowania, korzystając ze stron: code.org, matzoo.pl. 14 marca jak corocznie przebiegł pod hasłem „Dnia liczby Pi”. Wychowawcy klas I i III  przygotowali dla swoich uczniów różne zabawy matematyczne oraz pracę plastyczną „Gdzie ukryła się liczba Pi”. Klasy starsze szukały rozszerzenia liczby Pi oraz wykonywały emblematy w formie sześciokąta foremnego. Wszystkie prace zachwyciły pomysłowością,  oryginalnością i uatrakcyjniły ten dzień. W kolejnych dniach tygodnia lekcje matematyki w klasach młodszych i starszych upływały w miłej i wesołej atmosferze.

Uczniowie rozwiązywali zagadki, łamigłówki, kolorowali mozaiki, poznali fraktale, wykonując „Dywan Sierpińskiego”, przedstawiali mapy na siatkach brył, układali obrazkowe sudoku.  Dwóch finalistów szkolnego konkursu KOMA z klasy VI b  przeprowadziło zajęcia w formie wykładu na temat „permutacji” dla uczniów klas IV – VI. W ostatnich dniach Matematycznego Tygodnia uczniowie klas I-VII przystąpili do Szkolnego Konkursu Matematycznego. Laureaci konkursu w kategorii poszczególnych klas będą reprezentować szkołę w powiatowym konkursie matematycznym, który odbędzie się maju. 

Podsumowaniem  działań matematycznych  było wykonanie pracy plastycznej na temat „ Świat figur”. Gratulujemy wszystkim klasom, które przyłączyły się do zabawy w Tygodniu z Matematyką. Zaangażowanie uczniów w realizację zadań może świadczyć o tym, że MATEMATYKA  nie jest tak trudna. Podsumowanie Tygodnia z Matematyką odbyło się 21 marca 2018r. Pani Dyrektor Urszula Łapa wręczyła dyplomy i nagrody za uczestnictwo w konkursach.

Podziękowania składamy pani Agnieszce Śladowskiej za rzeczowe wsparcie w realizacji projektu „Tydzień z Matematyką”.

Koordynator szkolny - Alicja Niedziółka

matma week

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację