TYM UCZNIOM MOTORYZACJA NIE STRASZNA

pzsp Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Środzie Śl., klasy – monter mechatronik zwyciężyli w powiatowym konkursie motoryzacyjnym, który odbył się 14 maja w średzkiej komendzie policji.

 

Do rywalizacji stanęły cztery drużyny reprezentujące klasy profilowane w PZSP nr 2. Uczniowie musieli odpowiedzieć na 40 pytań odnośnie zasad ruchu drogowego, obsługi oraz budowy samochodu i historii polskiej motoryzacji. Druga część miała charakter praktyczny i uczniowie musieli udzielić pierwszej pomocy medycznej. Jakość tej pomocy ocenili strażacy z powiatowej komendy.  

Najlepiej z konkursowymi zadaniami poradziła sobie drużyna z klasy monter mechatronik, w składzie: Dawid Żarczyński (nagroda indywidualna za najlepszy wynik w teście), Paweł Ostropolski i Sebastian Marcjan. Ich wynik to 82 pkt. Miejsce drugie zajęli uczniowie technikum informatycznego (76 pkt.), a trzecie reprezentacja technikum elektrycznego (69 pkt.).

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane m.in. przez średzkie starostwo. Zwycięzcy będą reprezentować nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 2 czerwca we Wrocławiu. Finał konkursu odbędzie się w Białymstoku i jak przystało na konkurs motoryzacyjny jego zwycięzca zdobędzie samochód.

Na zakończenie spotkania obecni strażacy pokazali jak powinna wyglądać pierwsza pomoc przedlekarska. Organizatorem eliminacji powiatowych była średzka komenda policji.

(rfp) fot. ers

pzsp

pzsp 2

pzsp 1

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację