×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 147.

W JASTRZĘBCACH, PIEKARACH I CHOMIĄŻY DOSZŁO DO POŻARÓW

pozar traw udaninTylko wczoraj wieczorem zastępy straży pożarnych interweniowały w kilku pożarach. W dwóch przypadkach doszło do pożarów traw. W Jastrzębcach z kolei zapaliła się sadza w przewodzie kominowym.

 

W Piekarach o godzinie 18:32 zastęp OSP Udanin brał udział w akcji gaśniczej nieużytków rolnych wokół stawu.

Dwie godziny później do pożaru traw w przydrożnym rowie na powierzchni około 30 metrów doszło w Chomiąży. Na miejscu działania prowadził zastęp OSP Brodno. Jak informują ochotnicy działania zastępu polegału na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, a następnie podaniu prądu wody na palącą się trawę.

Pożar przewodu komniwego

Z kolei w Jastrzębcach w godzinach wieczornych doszło do pożaru sadzy w kominie. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej.

- Działania polegały standardowo na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie na podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego – informuje dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Środzie Śląskiej.

W wyniku pożaru doszło do pęknięcia przewodu kominowego.

Tylko wczoraj do kolejnych pożarów sadzy w przewodzie kominowym doszło również w miejscowości Zabłoto, w Lutyni i w Ramułtowicach. W każdym ze zdarzeń przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej zabezpieczyły miejsce zdarzenia. Do przewodu kominowego podano proszek gaśniczy lub piasek celem ugaszenia palącej się sadzy.

(red), Fot. OSP Udanin

pozar trrwa udamnin1

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację