WSPARCIE DLA SAMORZĄDÓW I UCZNIÓW

powiat edukacjaPracownicy wydziału edukacji średzkiego starostwa wraz z przedstawicielami 32 innych samorządów z całej Polski brali udział w projekcie „Wsparcie kadry jednostek samorządu terytorialnego w zarządzaniu oświatą ukierunkowanym na rozwój szkół i kompetencji kluczowych uczniów”.

 

Projekt był realizowany do kwietnia 2017 roku do marca tego roku przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Nasz powiat był jedynym reprezentantem z województwa dolnośląskiego.

– Nasz samorząd został wyróżniony za uczestnictwo w pilotażu programów szkoleniowo-doradczych. Otrzymaliśmy potwierdzenie, że skutecznie rozwijamy kompetencje kluczowe uczniów oraz podejmujemy trafne i mądre decyzje podnoszące jakości naszej edukacji – mówi Zuzanna Jaskuła, kierownik wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych.

Celem projektu było podniesienie kompetencji przedstawicieli samorządu w zakresie zarządzania oświatą ukierunkowanym na kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów, niezbędnych do poruszania się na rynku pracy. Ponadto projekt pozwolił na integrację środowiska samorządowego, wykorzystywanie dobrych praktyk, stymulowanie współpracy oraz wymianę doświadczeń.

Wartość projektu to 2 803 982 zł, wkład Europejskiego Funduszu Społecznego: 2 363 196 zł. Jego partnerem był Związek Miast Polskich.

(prg) fot.sp

powiat edukacja

powiat edukacja1

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację