WSPÓŁPRACA GMINY MALCZYCE Z PRZYCHODNIĄ ZDROWIA

badanie 0W ramach umowy pomiędzy SPZOZ Malczyce, a gminą Malczyce w 2017 roku wsparte zostały zadania z zakresu fizykoterapii i kinezyterapii, a także w całości sfinansowane z dotacji szczepienia profilaktyczne dla seniorów przeciwko grypie.

 

W ramach działań zrealizowano ok. 16 tys. zabiegów fizykoterapeutycznych dla 835 pacjentów,  2,5 tys. zabiegów dla ok. 250 pacjentów w ramach kinezyterapii, 1650 masaży oraz 400 zabiegów usprawniających dzieci. W ramach zadania polegającego na profilaktycznym bezpłatnym szczepieniu seniorów dokonano ponad 100 zabiegów w stu procentach zrefundowanych przez gminę  Malczyce.

Generalnie w 2017 roku wzrosła ilość obsługiwanych pacjentów oraz liczba świadczonych zabiegów. Było to możliwe dzięki zatrudnieniu dodatkowej osoby na stanowisko drugiego rehabilitanta, jak i również doposażeniu gabinetu fizjoterapii w m.in: aparat do laseroterapii ASTAR Polairis 2, aparat do elektroterapii ASTAR Aries, huśtawkę terapeutyczną, tunel sensoryczny, podest równoważny.

Od sierpnia w ramach kontraktu z NFZ realizowane są również zabiegi na rehabilitację ambulatoryjną oraz rehabilitację domową.

- Mam nadzieję, że jakość oraz różnorodność świadczeń w malczyckim SPZOZ będzie stale rosła i utrzymywała się na najwyższym z możliwych poziomie, za co dziękuję całemu personelowi. To dzięki ich pracy i poświęceniu możemy rozwijać się i odnosić sukcesy, natomiast gmina Malczyce zawsze będzie wspierać i pomagać w sposób finansowy i niefinansowy w realizacji tych, jakże trudnych, ale i bardzo ważnych zadań  publicznych – podsumowuje wójt Piotr Frankowski.

(gmal)

spzoz

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację