ZWYCIĘZCY ODJECHALI Z URZĘDU ROWERAMI

konkurs powiatowy 0Uczniowie PZSP nr 2 zajęli najwyższe miejsca w powiatowych eliminacjach konkursu wiedzy pożarniczej w kategorii szkoły ponadgimnazjalne. I miejsce i rower zdobyła Karolina Garbera.

 

Uczniowie mieli 40 minut na rozwiązanie testu z 40 pytaniami. Pytania dotyczyły znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru i innych zagrożeń, a także historii straży. Najlepiej z tą tematyką poradzili sobie uczniowie PZSP nr 2.

I miejsce – Karolina Garbera, 30 pkt.

II miejsce – Damian Michajluk, 29 pkt.

III miejsce – Daria Dragun, 26 pkt.

– Serdecznie gratuluję wam waszej wiedzy. Myślę, że wielu z obecnych tu dorosłych osób miałoby problem z testem, który rozwiązywaliście. Miło mi, że naszym rowerem będzie jeździć dziewczyna i to bardzo zdolna – mówił starosta Sebastian Burdzy na oficjalnym ogłoszeniu wyników.

Tydzień wcześniej odbył się finał powiatowy dla młodszych uczniów. Jego uczestnicy również mieli 40 pytań, a na najlepszych czekały rowery ufundowane przez Urząd Miejski w Środzie Śląskiej i Nadleśnictwo Miękinia. Zwycięzcy tego etapu:

Kategoria SP kl. I – VI:

I miejsce – Maria Kułakowska, Środa Śląska, 28 pkt.

II –   Paweł Chabraszewski, Środa Śląska, 27 pkt.

III – Joanna Staniowska, Środa Śląska, 25 pkt.

Kategoria kl. VIII SP + gimnazja:

I miejsce – Kacper, Kornalski, Pisarzowice, 27 pkt.

II – Oliwia Bąkowska, Szczepanów, 24 pkt.

III – Marta Gacek, Środa Śląska, 23 pkt.

Dyplomy i nagrody wręczyli przedstawiciele lokalnych władz, komendy powiatowej PSP oraz zarządu powiatowego związku OSP.

Trzymamy kciuki za trzy reprezentacje naszego powiatu, które 24 kwietnia we Wrocławiu wezmą udział w etapie wojewódzkim.

(rfp) fot. ers

konkurs powiatowy

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację