JAK POMIATA SIĘ LUDŹMI? CZYLI FELIETON O MENEDŻMENCIE Z FABRYKI RÖBEN

Nie znam się na zarządzaniu przedsiębiorstwem, ale jako wieloletni dziennikarz wiem, jak postępować z ludźmi. I co od nich słyszę? Ano to, że do firmy Ceramika Budowlana Röben trafił menedżment z przypadku, który – jak twierdzą nasi rozmówcy – pożal się Boże, ani pół pojęcia nie ma o technologii produkcji.

Czytaj więcej...


PO AWIZO DO KIOSKU LUB SKLEPU (felieton)

Od stycznia 2014 roku strony i uczestnicy postępowania prokuratorskiego i sądowego o swoich sprawach dowiadują się za pośrednictwem Polskiej Grupy Pocztowej, która swoje punkty awizacji powołała w takich miejscach jak kioski „Ruchu”, czy sklepy różnego asortymentu.

Czytaj więcej...

TRZAŚNIJ DRZWIAMI, RZUĆ DWA CH... A ZOBACZYSZ – POSKUTKUJE! (felieton)

W Polskim Instytucie Mniemanologii Stosowanej, którego siedziba mieści się a gdzieżby jak nie w Warszawie przy ul. Wiejskiej 1 mniemają sobie, że jak coś wymyślą, to na pożytek całemu narodowi. Tymczasem płody myślowe owego szeptanego towarzystwa wyglądają jak zawsze mizernie, aby nie powtórzyć, że bardzo cieniutko.

Czytaj więcej...

O BEZRADNYM RADNYM (felieton)

Jeśli tzw. „Forum Ziemi Średzkiej” kojarzyć się powinno z miejscem, gdzie wygłasza się publicznie swoje poglądy na temat istotnych dla ogółu spraw, to ocena półmetku kadencji Rady Miejskiej dokonana piórem radnego Adama Rucińskiego z akcentem na słowo radny na łamach czasopisma o podanej wyżej nazwie obiektywna nie jest.

Czytaj więcej...