TRZAŚNIJ DRZWIAMI, RZUĆ DWA CH... A ZOBACZYSZ – POSKUTKUJE! (felieton)

W Polskim Instytucie Mniemanologii Stosowanej, którego siedziba mieści się a gdzieżby jak nie w Warszawie przy ul. Wiejskiej 1 mniemają sobie, że jak coś wymyślą, to na pożytek całemu narodowi. Tymczasem płody myślowe owego szeptanego towarzystwa wyglądają jak zawsze mizernie, aby nie powtórzyć, że bardzo cieniutko.

 

Pomijając idiotyzmy, zwane bóg raczy wiedzieć dlaczego sporami ideologicznymi, czyli takie czy facet z facetem, a baba z babą, czy produkt męskiej ejakulacji połączony z jajeczkiem zamrażać, a następnie wsadzać gdzie trzeba na pożytek pronatalistycznych idei, czy samolot na kursie smoleńskim przekręcił się po wybuchu helu, trotylu, bądź rozszczepu uranu, towarzystwo to od czasu do czasu wprowadza nowe, nowelizuje stare i uchyla obowiązujące. Co? - Przepisy bynajmniej nie na flaki z olejem, ale te które mają pognębić naród.

I tak w porządku obrad w dniu 8 maja br. znalazły się: sprawozdanieKomisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa o rządowym projekcie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Komu i czemu ma to służyć, skoro w kraju obowiązującą normą są zbiorcze wysypiska śmieci?

Dalej: sprawozdanieKomisji Administracji i Cyfryzacji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej, czytaj dla nieproduktywnych urzędników. Dalej: sprawozdanieKomisji Skarbu Państwa o rządowym projekcie ustawy o uchyleniu ustawy o przekształceniu własnościowym przedsiębiorstwa państwowego Polskie Linie lotnicze "LOT". Firma ta pod rządami z namaszczenia rządu kolejnych prezesów zarabiających tyle, ile nie śniło się rolnikowi spod Siemiatycz, winna być dawno w stanie upadłości.

Dalej: pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o usługach płatniczych oraz niektórych innych ustaw. Za karty płatnicze zapłacimy więcej i ktoś przy tym nieźle zarobi. Dalej: Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o kontroli skarbowej oraz niektórych innych ustaw. A to po to, aby kontrola nad obywatelem organu fiskalnego była wszechwładna.

W opisie projektu czytamy bowiem: projekt dotyczy wprowadzenia zasad postępowania oraz procedur, w ramach których ujawniane będą przypadki ukrycia albo zatajenia podstawy opodatkowania. Bój się Boga podatniku. Dalej: Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. O co chodzi? Projekt dotyczy wprowadzenia rozwiązań mających na celu przeciwdziałanie praktykom unikania przez podatników opodatkowania w kraju rezydencji poprzez kierowanie dochodu do jednostek zależnych, mających siedzibę w krajach, gdzie poziom opodatkowania jest niższy.

Zapłacisz więc więcej tam, gdzie więcej biorą, a biorą najwięcej w kraju nad Wisłą. Dalej: pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o nadzorze publicznym nad stosowaniem cen transakcyjnych. Bo przecież nadzór publiczny coś robić musi, a nadzorcy muszą za coś żyć, do k... nędzy! Dalej: pierwsze czytanieposelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa.

Stara jest do d..., bo projekt dotyczy utworzenia Rejestru Operacji Gospodarczych, który ułatwi zwalczanie szkodliwej konkurencji podatkowej o charakterze międzynarodowym oraz pozwoli skutecznie egzekwować zobowiązania podatkowe ciążące na podmiotach, które przy pomocy tych operacji uchylają się od opodatkowania. Dalej: pierwsze czytanieposelskiego projektu ustawy o podatku od usług finansowych. Projekt dotyczy wprowadzenia opodatkowania usług finansowych; nowy podatek obejmie jedynie obrót profesjonalny pomiędzy instytucjami finansowymi. Jak na jeden dzień zamordystycznych działań deputowanych wystarczy, a obradują aż trzy dni, biorąc za to ciężką kasę i zapewniając sobie stały jej przypływ do własnych kieszeni.

Jak z kolei „prawo” to działa w praktyce dowiadujemy się z programu redaktora Przemysława Talkowskiego „Państwo w państwie” w TV Polsat News.

Patryk Medyński

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację