poniedziałek, 09 grudzień 2019 - roland-gazeta.pl

Do naszej redakcji wpłynęło zapytanie dotyczące pierwszeństwa jazdy na jednym ze skrzyżowań w mieście. - Mam prośbę o wyjaśnienie spornej kwestii pierwszeństwa na skrzyżowaniu Szczepanów - Jastrzębce - Środa Śląska.

poniedziałek, 09 grudzień 2019 22:53

Wczoraj w Środzie Śląskiej królował taniec!

Mnóstwo wybornych tancerzy, niezwykłe widowisko, pełne gracji, barwnych strojów i pięknych wykonań. Tak w skrócie można podsumować wydarzenie, które miało miejsce w niedzielę w Środzie Śląskiej.

Przedszkolanki z Przedszkola nr 1 w Środzie Śląskiej wystąpiły 4 grudnia na scenie średzkiego Domu Kultury w przedstawieniu teatralnym pt. "Kopciuszek”.  Na tak niecodzienny występ przybyli podopieczni, ich opiekunowie i goście, by wspólnie w ciszy i skupieniu obejrzeć historię Marysi.

poniedziałek, 09 grudzień 2019 13:32

Mikołaj odwiedził dzieci z gminy Kostomłoty

Gminny Ośrodek Kultury w Kostomłotach ponownie gościł Świętego Mikołaja. Pomimo wielu obowiązków, ulubiony przez dzieci starszy pan z brodą przybył do nich już 5 grudnia, aby obdarować je prezentami. Impreza mikołajkowa przeniosła uczestników w świat Laponii pełnej niespodzianek i zabawy.

poniedziałek, 09 grudzień 2019 11:21

Pełen atrakcji Kiermasz Bożonarodzeniowy w Miękini

Również w tym roku Kiermaszowi Bożonarodzeniowemu w Miękini towarzyszyły liczne występy i pokazy.

W 2019 roku Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej otrzymała dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 10.500 zł na realizację projektu pn. „Bibliotekarz na miarę wyzwań” w ramach programu „Partnerstwo dla Książki”.

Autorką i koordynatorką projektu jest Elżbieta Sudoł - bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej.

Od maja do grudnia br. przeprowadzono 6 szkoleń dla bibliotekarzy bibliotek publicznych w powiecie średzkim, które poprowadzili specjaliści zatrudnieni przez Bibliotekę Publiczną w Środzie Śląskiej.

Bibliotekarze otrzymali certyfikaty po każdym szkoleniu potwierdzające udział w warsztatach.  

W ramach szkolenia bibliotekarze wzięli udział w cyklu szkoleń z zakresu obsługi klienta, pracy z różnymi grupami użytkowników oraz marketingu w bibliotece.

Tematy szkoleń:

  • 29.05.2019 r.Badanie potrzeb różnych grup użytkowników biblioteki. Techniki badawcze, narzędzia online, praktyczne zastosowanie, analiza danych – Justyna Gorgoń
  • 19.06.2019 r.Bądź innowacyjny – trening kreatywności dla bibliotekarzy – Cecylia Bieganowska
  • 18.09.2019 r.Biblioteka to zespół. Efektywne budowanie zespołu, techniki, praktyka, warsztaty – Joanna Golczyk
  • 16.10.2019 r. - Praca z różnymi grupami użytkowników biblioteki, w tym z użytkownikiem trudnym. Reagowanie na stres w codziennych sytuacjach pracy bibliotekarza – Cecylia Bieganowska
  • 13.11.2019 r. - Jak promować działalność biblioteki? Promocja działalności biblioteki w Internecie – strona WWW, newslettery oraz media społecznościowe – strategia, narzędzia, zasady – Joanna Golczyk
  • 4.12.2019 r. - Millenialsi oraz pokolenie „Z” w bibliotece. Techniki pracy, organizacja przestrzeni, budowanie oferty dla nowych pokoleń – Alina Łysak

(bp) / fot. kb

poniedziałek, 09 grudzień 2019 10:59

Poprawa jakości powietrza w gminie Malczyce

Do Urzędu Gminy Malczyce dotarła bardzo dobra ,,mikołajkowa’’ wiadomość, a mianowicie  6 grudnia Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca opublikowała wyniki oceny merytorycznej projektów złożonych w ramach naboru 3.3.1e - Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym – konkurs horyzontalny OSI - 324/18.

Średzcy dzielnicowi w ramach działań do akcji „Zima 2019/2020” sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i potrzebujące, aby w razie konieczności udzielić im niezbędnej pomocy.

Średzka Woda sp. z o.o. w Środzie Śląskiej informuje, że z powodu awarii sieci wodociągowej w dniu 9 grudnia 2019 r., do godziny 19:00 może nastąpić przerwa w dostawie wody.

poniedziałek, 09 grudzień 2019 10:18

Mikołaj odwiedził przedszkole w Ciechowie

Wizyta Świętego Mikołaja w Przedszkolu Publicznym w Ciechowie to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku.

poniedziałek, 09 grudzień 2019 10:17

Mikołajki w Przedszkolu Publicznym w Szczepanowie

6 grudnia to wyjątkowy i magiczny dzień dla wszystkich ludzi tych małych i dużych. Jednak  dzieci z Przedszkola Publicznego w Szczepanowie przez kolejne dwa dni mogły cieszyć się z niespodzianek przygotowanych przez Panie i rodziców.

poniedziałek, 09 grudzień 2019 10:16

Dziękuję Wam, jesteście Aniołami!

Składam serdecznie podziękowania dla wszystkich darczyńców i wolontariuszy Szlachetnej Paczki.

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki: