Gazeta ROLAND
środa, 13 luty 2019 18:24

Oświadczenie radnej Leokadii Gancarz

W związku z publikacją pt. "Szkodliwa Radna?", która ukazała się dziś w mediach społecznościowych - facebook Gminy Malczyce oraz w lokalnych mediach oświadczam,

Na spotkaniu kierowników wydziałów Urzędu Miejskiego, burmistrz Adam Ruciński przedstawił nowego skarbnika średzkiego magistratu p. Radosława Śliwę. 

Zimą, jako podrostek kładąc się spać, marzyłem o śnieżycy, takiej rodem z filmów. Żeby opady zablokowały dojazdy do szkół, marzyłem o zaspach sięgających parapetów na parterze, a może i wyżej.  Armagedon i dzień wolny.

środa, 13 luty 2019 14:32

Delegacja z Prudnika szlakiem ŚKP

Nasze miasto odwiedził dziś burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak, wraz z delegacją. Tematem wiodącym było wdrożenie komunikacji publicznej.

Świetny kontakt z publicznością, kilkadziesiąt skeczy i piosenek, a każdy ich występ to niepowtarzalne wydarzenie - tak pokrótce można zapowiedzieć występ artystów kabaretowych, którzy na początku marca odwiedzą Kostomłoty.

Średzką uroczystość uczczenia 79. rocznicy pierwszej deportacji Polaków na Sybir rozpoczęto mszą świętą w kościele św. Andrzeja Apostoła.

środa, 13 luty 2019 11:48

Szkolna Akademia Umiejętności

Od lutego 2018 r. gmina Miękinia realizuje projekt edukacyjny w szkołach podstawowych w Miękini i Pisarzowicach, którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży i podnoszenie kompetencji w zakresie języków obcych i matematyki.

12 lutego o godz. 15:00 w sali narad Urzędu Gminy Udanin odbyło się spotkanie z sołtysami zwieńczające dobiegającą końca kadencję Sołtysów i Rad Sołeckich.

Na początku lutego na terenie firmy HMT Heldener Metalltechnik Polska w Komornikach zamieszkał wrocławski krasnal.

środa, 13 luty 2019 10:22

Po zmroku ginie najwięcej pieszych

Ryzyko wypadku z udziałem pieszego po zapadnięciu zmierzchu, poza terenem zabudowanym, jest 12-krotnie większe niż za dnia – wynika z nowych analiz Instytutu Transportu Samochodowego.

środa, 13 luty 2019 10:11

Szkodliwa radna? (gmina Malczyce)

21.01.2019 roku do sekretariatu Urzędu Gminy Malczyce wpłynęła skarga na działalność radnej gminnej Leokadii Gancarz, złożona przez kierownika SPZOZ Malczyce Mateusza Olkowskiego.

Obwieszczenie wójta gminy Miękinia z dnia 12 lutego 2019 r. o zarejestrowanych kandydatach na sołtysów w wyborach zarządzonych na dzień 24 lutego 2019 r.