Gazeta ROLAND

Dwie drużyny z powiatu średzkiego wezmą udział w mistrzostwach radnych. W tym roku radni podzielili się według wieku. Czy wygra młodość i ambicja czy doświadczenie i siła okaże się w sobotę.

Dziś przed Sądem Rejonowym w Środzie Śląskiej, pracownicy wspierani przez sędziów i referendarzy, wyrazili swoje niezadowolenie z otrzymywanego wynagrodzenia.

czwartek, 14 luty 2019 16:51

Walentynki u średzkich przedszkolaków

14 lutego 2019 r. dla grupy “Misie” z Pzedszkola Publicznego nr 1 w Środzie Śląskiej był prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni.

Jutro na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl zostanie uruchomiona nowa usługa Twój e-PIT.

Dzięki uprzejmości i gościnności Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini, 25 stycznia w sali widowiskowej odbył się szkolny etap Konkursu Piosenki Obcojęzycznej.

czwartek, 14 luty 2019 14:23

14 lutego to data szczególna

14 lutego, to dla wielu z nas dzień zakochanych. Walentynki, to czas kiedy  pamiętamy o osobach nam bliskich, których darzymy szczególnym uczuciem. Jednak w tej dacie kryje się jeszcze jedno ważne wydarzenie.

W Szczepanowie 9 lutego odbyło się szkolenie radnych i sołtysów z gminy Środa Śląska. 2,5 godzinna sesja szkoleniowa odbyła się w tamtejszej Szkole Podstawowej, zaś spotkanie podsumowujące w LCAW w Szczepanowie.

2 lutego delegacja samorządowców z gmin Środa Śląska, Wołów i Udanin odbyła wizytę studyjną w miejscowości Brody (woj. lubuskie).

Tegoroczna edycja spotkań z okazji Dnia Kobiet pn. „Babiniec” odbędzie się 15 marca o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Malczycach.

Firma P&D Przemysław Drabik z Brzegu Dolnego wygrała przetarg na przebudowę dawnego przedszkola nr 2 na Centrum NGO w Środzie Śląskiej.

Najważniejsze w czystym ogrzewaniu są dwa aspekty – dobrej klasy sprawny kocioł i czyste, dobrej jakości ogrzewanie.