Gazeta ROLAND

Dzisiejszego wieczoru średzcy strażacy, najpierw zostali wezwani do zdarzenia drogowego koło Proszkowa, a chwilę później do pożaru w Środzie Śląskiej.

Dzisiaj odbyły się dwa pierwsze zebrania wiejskie, podczas których wójt gminy Udanin, Wojciech Płaziuk omówił obecny stan gminy oraz przedstawił dokonane dotychczas i podjęte działania do realizacji w przyszłości.

W najbliższą niedzielę, w Miękini, mecze siatkówki o najlepsze miejsce rozegra 70 par. Zawodniczki w wieku 11 lat i młodsze, czekają na Wasz doping.

Jak poinformowali dziś członkowie kapeli ludowej Kostomłocianie, zmarł Pan Czesław Janiec.

Sądząc po wielu naszych publikacjach, a także listach od czytelników, tematem tym zainteresowanych jest wielu mieszkańców powiatu średzkiego.

W związku z planowanym złożeniem wniosku o dofinansowanie funkcjonowania miejsc opieki dzieci do 3 lat, gmina Kostomłoty zwraca się z prośbą do mieszkańców o wypełnienie ankiety, której celem jest rozeznanie potrzeb na terenie gminy w zakresie objęcia opieką dzieci w wieku żłobkowym.

Wójt gminy Udanin, wspólnie z dyrekcją Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Udaninie i Szkoły  Podstawowej w Ujeździe Górnym, zapraszają na Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem wilczym".

Także w tym roku na terenie gminy Miękinia upowszechniona zostanie kultura fizyczna i sport oraz turystyka i rekreacja. Dzisiaj opublikowane zostały wyniki otwartego konkursu ofert realizacji zadań publicznych w 2019 r.

Wczoraj, w ramach corocznego konkursu walentynkowego organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Środzie Śląskiej, poezję głównie o tematyce miłosnej recytowały dzieci, które pokonały wszelki stres i wystąpiły na scenie domu kultury.

Zapraszamy na koncert polsko-czeskiej muzyki romantycznej, który odbędzie się w zamku Wojnowicach 24 lutego br. W programie utwory skrzypcowe Henryka Wieniawskiego, Antona Dvořáka i   utwory fortepianowe Fryderyka Chopina.

czwartek, 21 luty 2019 10:55

Gaz ziemny w gminie Udanin - ankieta

Wójt gminy Udanin podjął starania związane z doprowadzeniem gazu ziemnego na terenie gminy.