Gazeta ROLAND

Zdarzenie drogowe, które miało miejsce niedawno, na autostradzie A4 w okolicach węzła Pietrzykowice w kierunku Wrocławia, spowodowało utrudnienia na drodze krajowej nr 94.

Średzcy dzielnicowi w ramach akcji „Zima 2018/2019” sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i potrzebujące, aby w razie konieczności udzielić im niezbędnej pomocy.

Wkrótce ruszy budowa oświetlenia drogowego kolejnych dróg na terenie gminy Miękinia. Na ten rok zaplanowano realizację inwestycji w siedmiu miejscowościach.

Kandydatów na sołtysa i członków rady sołeckiej można zgłaszać w siedzibie Gminnej Komisji Wyborczej do dnia 25 lutego 2019 r. do godz. 10.00.

Jednym z punktów IV sesji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej, która odbyła się 30 stycznia były gratulacje dla liderów projektów wybranych do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019.

4,1 mln zł będzie kosztować najbliższa inwestycja powiatu średzkiego obejmująca przebudowę drogi na odcinku Udanin - Konary oraz w samym Udaninie, budowę chodników, a także ścieżki bitumicznej Udanin - Piekary.

Dziś, o godzinie 06:09, na drodze krajowej nr 94 (na 66 km) pomiędzy Środą Śląską, a Komornikami miał miejsce wypadek drogowy.

Wczoraj wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski podpisał umowę z wykonawcą na przebudowę odcinka ulicy 1-go Maja.

Na prośby mieszkańców zarząd Średzkiej Komunikacji Publicznej wprowadził zmiany w kursach we Wrocisławicach, Pęczkowie oraz Bukówku.