Wydrukuj tę stronę
Czytelniczka: "Proszę o pomoc, zanim dojdzie do tragedii"

Czytelniczka: "Proszę o pomoc, zanim dojdzie do tragedii"

Cz, 23.01.2020 20:06
  •  

Psy biegające po wsiach samopas - to problem znany nie od dziś i wielokrotnie pojawiający się w naszych publikacjach. Większość mieszkańców uważa, że jest on "nie do przeskoczenia", bo psów przybywa...Wczoraj otrzymaliśmy wiadomość od czytelniczki, która poinformowała nas, że po ul. Lipowej w Cichowie, po raz kolejny, błąka się duży pies, który uciekł z posesji.

- To nie pierwszy przypadek, kiedy ten pies biega po drodze. Jest duży, a przy tym groźny. Sprawę zgłaszano niejednokrotnie do Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej, jednak interwencje nie przyniosły oczekiwanego skutku. W związku z tym proszę gazetę Roland o pomoc, zanim dojdzie do tragedii - poprosiła mieszkanka Ciechowa.

Po rozmowie z pracownicą Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej, funkcjonariuszka zapewniła nas, że we wskazane miejsce zostanie wysłany patrol, który przeprowadzi w tej sprawie interwencję. - Strażnicy podjęli decyzję o pouczeniu sprawcy wykroczenia sądząc, że kara wychowawcza odniesie skutek. W razie powtórnej interwencji i niestosowania się do przepisów prawa, wdrożone zostaną inne prawem przewidziane środki - wyjaśnia komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej Ryszard Czerwiec, a my przypominamy, że naruszenie przepisu art. 77 Kodeksu wykroczeń dotyczącego niezachowania ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, straż miejska uprawniona jest do zastosowania pouczenia lub grzywny w postaci mandatu karnego.

Art.  77.  [Niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia]

  • §  1.  Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.
  • §  2.  Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.

Warto o tym pamiętać i pilnować sowich pupili, dla ich dobra, uniknięcia kar, a przede wszystkim dla bezpieczeństwa mieszkańców.

(rol) / fot. zdj. ilustracyjne