Wydrukuj tę stronę
Czytelnik: Kto odpowiada za odśnieżanie chodników?

Czytelnik: Kto odpowiada za odśnieżanie chodników?

06.02. 2019

- Witam. Czy można poruszyć temat odśnieżania chodników? Generalnie zastanawia mnie fakt, kto odpowiada za odśnieżanie chodnika wzdłuż ulicy Spółdzielczej w Środzie Śląskiej.

- Chyba, że ludzie mają chodzić drogą. Będę wdzięczny za zgłębienie tego tematu - napisał do nas wczoraj czytelnik.

Jak dowiedzieliśmy się w odpowiedzi kierownika średzkiego oddziału firmy FBserwis pani Haliny Ożóg (LINK), umowa z gminą Środa Śląska zobowiązuje ją do odśnieżania i usuwania gołoledzi na terenie miasta i wybranych dróg na terenie gminy. Obejmuje wskazanie w umowie jezdnie i chodniki obsługiwane zgodnie z kolejnością - pierwszą i drugą, a także jezdnie i chodniki obsługiwane na zgłoszenie telefoniczne. Są także te najważniejsze czyli główne i strategiczne oraz równie ważne osiedlowe.

W wykazie, jaki otrzymaliśmy do publikacji 18 stycznia br. z Urzędu Miejskiego, chodnik przy ul. Spółdzielczej w Środzie Śląskiej odśnieżany jest w standardzie II na telefon. 

chodnik

Sprawa załatwiona

Wysłaliśmy zapytanie do pani kierownik drogą elektroniczną, jednak odpowiedź do nas nie dotarła, ale w rozmowie telefonicznej zapewniła nas, że: - Chodnik już został w całości odśnieżony.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z informacją nt. zimowego utrzymania dróg i chodników w gminie Środa Śląska TUTAJ.

(red) / fot. czytelnik

20190205 164602

Udostępnij ten artykuł: