środa 27.10.2021

Imieniny: Iwony Sabiny


Kobiecy kalendarz powiatu na 2022 rok

Kobiecy kalendarz powiatu na 2022 rok

Cz, 01.04.2021 18:25

31 marca zakończyło się głosowanie na facebookowym profilu Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej, dzięki czemu poznaliśmy wszystkie laureatki konkursu. 


Pomysłodawcą wystawy zdjęć średzianek, a także kalendarza z nimi  jest Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej. Wystawę “Kobiety Ziemi Średzkiej” otwarto podczas zorganizowanego w PCeKA Dnia Kobiet. Znalazło się na niej 45 fotografii mieszkanek powiatu średzkiego. Panie były w różnym wieku, z różnych miejscowości, wykonujące różne zawody lub oddające się swoim różnym pasjom. 

Głosowanie, które odbyło się w podczas imprezy (każda uczestniczka miała do rozdysponowania cztery głosy) zapewniło miejsce w kalendarzu siedmiu paniom: artystce Małgorzacie (która otrzymała największą liczbę głosów), krawcowej Karolinie, komendantce hufca Uli, lekkoatletce Izie, tancerce i pracowniczce salonu urody Ewelinie, kolarce Asi i fotografce Annie.

Kiedy dowiedziałam się, że w tym fotograficznym plebiscycie zajęłam pierwsze miejsce byłam szczerze zaskoczona. Sądziłam, że "mój czas" już minął. Ponieważ był to plebiscyt fotograficzny, duże znaczenie miało samo zdjęcie  - ujęcie, światło i oczywiście uroda fotografowanej kobiety. W tym przypadku okazało się, że jednak większe znaczenie miała treść zdjęcia i to, co ona z sobą niesie – mówi Małgorzata Bogucka – Cieszę się, że jeszcze jestem postrzegana  jako osoba aktywna i interesująca w tym co robię. Znalazłam się w gronie czterdziestu pięknych i ekscytujących pracujących kobiet, sfotografowanych w interesujący sposób. Takich kobiet - pracujących, a mimo to znajdujących czas na rozwój swoich zainteresowań i często dzielących się swoimi umiejętnościami, swoją filozofią i sposobem na życie z innymi, jest w naszym środowisku bardzo dużo. Środa Śląska i cały powiat "obfitują" w twórcze kobiety. Dlatego dumna jestem i cieszę się bardzo, że w tym plebiscycie znalazłam się na ich czele. Wszystkim głosującym bardzo dziękuję. Szczególnie gorąco dziękuję głosującym na mnie – kończy.

Pozostałe pięć pań wybrali internauci na profilu Centrum, pozostawiając pod zdjęciami swoich faworytek lajki. Głosowanie trwało do końca marca i cieszyło się dużym zainteresowaniem. Najwięcej głosów, bo aż 800, zdobyła pani Zdzisława, emerytka z Osieka. 527 głosów otrzymała Natalia, policjantka ze Środy Śląskiej, a 384 mors Teresa. Z 329 głosami zakwalifikowała się pani Wanda, uczestniczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz przedszkolanka Marzena (305 głosów).

To, że zaproszono mnie do udziału w konkursie jest dla mnie wyróżnieniem. Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tak fajnym projekcie. Jestem wśród pięciu kobiet wybranych spośród kilkudziesięciu i jest to dla mnie bardzo miłe. Dzięki głosowaniu dowiedziałam się, jak wielu mam przyjaciół. Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim za oddane na mnie głosy – komentuje swój udział Teresa Podgórska.

Wszystkie bohaterki galerii spotkają się w grudniu w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej na uroczystej gali, w trakcie której wręczone zostaną kalendarze oraz fotografie. - Gratulujemy wszystkim Paniom i dziękujemy, że zechciały wziąć udział w naszym projekcie. W kobietach siła! – napisali organizatorzy na facebooku.

OLO / fot. PCeKA

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0Najnowsze komentarze

 • Zenek powiedział(a) Więcej
  Pamiętacie to bicie piany na przełomie kadencji burmistrzów? A pamiętacie początek... 2 godziny temu.
 • byk powiedział(a) Więcej
  ale wypowiedź - pojechałaś po całości - współczuję ci 4 godziny temu.
 • sarna powiedział(a) Więcej
  Kujony jeb.... 5 godzin temu.
 • Roman powiedział(a) Więcej
  Tęcza - Korona 0:3 w.  6 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

27.10.2021 07:11 wrote:

KUPIĘ ANTYKI różności - NAJLEPSZE CENY W REGIONIE - telefon - 603-567-304 - ZADZWOŃ ! Kupię za GOTÓWKĘ starą : Porcelanę, Ceramikę, Szkło,…

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

0
RAZEM