niedziela 17.10.2021

Imieniny: Małgorzaty Wiktora

Fot. OSP Ujazd Górny Fot. OSP Ujazd Górny

Wypadki, kolizje, pożary... [raport strażaków]

Pn, 20.09.2021 10:00
 •  

Od 13.09.2021 r. do 19.09.2021 r. w  rejonie działania Komendy Powiatowej PSP w Środzie Śląskiej doszło do 18  zdarzeń;  4  pożarów, 11 miejscowych zagrożeń, oraz 3 alarmów fałszywych.


13.09.2021 r. –  samochód osobowy wypadł z drogi wojewódzkiej 346 na wysokości miejscowości Gozdawa,  pojazdem podróżowały dwie osoby, jedna osoba poszkodowana . działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia odłączeniu akumulatora w pojeździe, pomocy dla ZRM podczas transportu osoby poszkodowanej do karetki.

13.09.2021 r. – na 115km Autostrady A4 w stronę Wrocławia doszło do kolizji samochodu osobowego z samochodem ciężarowym, na skutek zdarzenia kierowca samochodu osobowego został poszkodowany,  działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia udzieleniu KPP poszkodowanemu oraz ze względu na wydobywający się dym pokrył pianą ciężką komorę silnika uszkodzonego pojazdu osobowego.

13.09.2021 r. – doszło do pożaru samochodu osobowego w miejscowości Gozdawa  działania zastępu JOP polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu w celu ugaszenia pojazdu.

14.09.2021 r. – w jednym z mieszkań w Środzie Śląskiej  podejrzewano, że ulatnia się gaz. Po sprawdzeniu urządzeniami pomiarowymi mieszkania oraz klatki schodowej nie wykryto zagrożenia.

14.09.2021 r. – na zjeździe z autostrady A4 na węźle w Kostomłotach doszło do kolizji samochodu osobowego z ciężarowym, brak osób poszkodowanych. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu w uszkodzonym pojeździe.

15.09.2021 r. – włączyła się czujka tlenku węgla w jednym z mieszkań w Środzie Śląskiej przed przybyciem JOP mieszkanie zostało przewietrzone. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonano pomiar urządzeniami na zawartość tlenku węgla, we wszystkich pomieszczeniach nie wykryto tlenku węgla, ponownie przewietrzono mieszkanie i zalecono właścicielowi wykonanie przeglądu kominiarskiego oraz wykonanie serwisu pieca gazowego.

17.09.2021 r. – doszło do pożaru dwóch stert słomy na polu w miejscowości Jenkowice, działania zastępów JOP polegały na podaniu dwóch prądów wody w na tarciu na palące się sterty. Działania straży trwały pięć godzin.

18.09.2021 r. – na drodze powiatowej 2075D w pobliżu Ciechowa  samochód  osobowy uderzył w drzewo,  do momentu przybycia zastępów JOP KPP udzielał strażak z JRG  który jechał na służbę.  Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia udzieleniu KPP poszkodowanemu do momentu  przybycia  zespołu PRM oraz odłączeniu  akumulatora w uszkodzonym pojeździe.

18.09.2021 r.  – Jakubkowice – Dyspozytor  PRM  w czasie przyjmowania zgłoszenia od 45 letniego mężczyzny z bólami w kartce piersiowej utracił połączenie, bezskutecznie próbował nawiązać kontakt ze zgłaszającym, podejrzewając,  że będzie konieczne otwarcie mieszkania    poprosił o pomoc strażaków.  Po przybyciu zastępów JOP okazało się , że  poszkodowany jest przytomny i otworzył drzwi  do momentu przybycia na miejsce zdarzenia zespołu PRM  udzielono KPP poszkodowanemu.

18.09.2021 r. – doszło do kolizji na 119 km autostrady A4  w kierunku Legnicy, samochód osobowy uderzył w barierki. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe.  

19.09.2021 r. – strażacy  zostali zadysponowania do otwarcia mieszkania w miejscowości Chwalimierz.  Zaniepokojeni sąsiedzi od paru dni nie widzieli sąsiadki a ponadto z mieszkania zaczyna się wydobywać nieprzyjemny zapach. Po otwarciu mieszkania przez strażaków ujawniono zwłoki starszej kobiety.

Ponadto strażacy z terenu powiatu średzkiego uczestniczyli w działaniach gaśniczych w miejscowości Sobolew, gdzie doszło do pożaru na dzikim wysypisku śmieci.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej
Dyżurny Stanowiska Kierowania

 • 0
 • 1
 • 0
 • 1
 • 0
 • 1


Najnowsze komentarze

 • Michał powiedział(a) Więcej
  Widać że wojt nietutejszy skoro największego komucha wstrętnego mianuje rektorem. Brak słów!  3 minut temu
 • Ols powiedział(a) Więcej
  Pierwszy malczycki komuch  58 minut temu.
 • Emerytka powiedział(a) Więcej
  Brawo i tak trzymać. Dziękuję za normalność. 58 minut temu.
 • Klient powiedział(a) Więcej
  Super Mariusz - jesteś mega wyjątkowy BRAWO! godzinę temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…