sobota 18.01.2020

Imieniny: Malgorzaty Piotra

 

Reklama na protalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

20 lat współpracy Kostomłoty - Sierentz

20 lat współpracy Kostomłoty - Sierentz

06.06. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Od 30 maja do 2 czerwca w gminie Kostomłoty przebywała 21-osobowa delegacja z Francji, na czele z merem Sierentz Jean Marie Belliardem.

Najważniejszym punktem wizyty była uroczysta sesja, która zgromadziła samorządowców czynnie biorących udział w kształtowaniu i rozwijaniu partnerstwa gmin Kostomłoty i Sierentz.

Początek sesji, to upamiętnienie zmarłych w roku 2019: wójta gminy Kostomłoty Pana Wacława Jaskuły, którego wkład w rozwój współpracy jest nieoceniony oraz Pana Zenona Stankiewicza radnego gminy Kostomłoty, który równie czynnie angażował się w przedmiotową inicjatywę.

Podczas uroczystej sesji nie zabrakło wspomnień, historycznych aspektów oraz podziękowań i planów na najbliższe lata. W swoim wystąpieniu, Janina Gawlik - wójt gminy Kostomłoty podsumowała 20 lat współpracy, podobnego rekonesansu dokonał mer Sierentz Jean Marie Belliard oraz wójtowie poszczególnych kadencji - Zbigniew Michalewski, Kazimierz Buba, Aleksander Bąk oraz Stanisław Wicha. Głos zabrali również zaproszeni goście, którzy mówili o słuszności przedmiotowych inicjatyw, o konieczności podejmowania działań służących wspólnemu dobru, w imię jednej zjednoczonej Europy. Za ciepłe i mądre słowa dziękujemy staroście powiatu średzkiego Krzysztofowi Szałankiewiczowi oraz przewodniczącemu rady powiatu Arturowi Boguckiemu. Każdy jubileusz wymaga szczególnego potraktowania i upamiętnienia. Temu służą okolicznościowe pamiątki, które przypominać będą datę i okoliczności.

Dla przyjaciół z Sierentz lokalni artyści przygotowali swoje prace - panie Renata Jamrozik z Kostomłotów i Joanna Gąsiorowska z Lisowic wykonały obraz na płótnie i grafiki, które wręczono gościom. Obraz pani Renaty trafi do merostwa, a grafiki pani Joanny do Periscoler - miejsca gdzie po zajęciach szkolnych spotykają się uczniowie z Sierentz na zajęciach dydaktycznych pozalekcyjnych. Mer Sierentz przekazał natomiast piękny witraż przedstawiający herby obu gmin, który trafił do budynku urzędu gminy.  

Po uroczystej sesji odbył się program artystyczny w języku francuskim w wykonaniu zdolnych i utalentowanych uczniów z Karczyc, nad przygotowaniem których czuwała pani Małgorzata Mońka, nauczyciel francuskiego.

Występ Kapeli Kostomłocianie zakończył tę część obchodów. Bardzo dziękujemy Kapeli za pełen ekspresji występ.

W kolejnej odsłonie dnia obchodów znalazło się otwarcie ścieżki przyjaźni przy ścieżce rowerowej relacji Kostomłoty - Zabłoto. Skwer, który na tę okoliczność utworzono będzie miejscem przypominającym o 20. rocznicy zbliźniaczenia gmin.

Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom, radnym poprzednich i obecnej kadencji, sołtysom, dyrektorom i kierowników jednostek organizacyjnych, młodzieży ze szkoły podstawowej w Kostomłotach za czynny udział w uroczystości.

Gmina Kostomłoty

 

 
Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Już o tym pisałem, jakie korzyści wynikają z tej współpracy, oprócz tego że są generowane wydatki, jeszcze jedno, proszę podać choć jeden przykład w czym tak się zasłużył w naszej gminie p. Stankiewicz, pisze przez pan ponieważ mam szacunek dla ludzi nieżyjących, w innym razie mój wpis wyglądał by całkiem inaczej.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację