wtorek 27.09.2022

Imieniny: Damiana Amadeusza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Policjanci monitorują sytuację na OdrzeW związku z zanieczyszczeniem Odry, średzcy policjanci wraz z innymi służbami i instytucjami, monitorują sytuację wzdłuż biegu rzeki w naszym regionie. Policyjne patrole mają na celu informowanie o zaistniałym zagrożeniu epidemiologicznym i sprawdzanie respektowania wprowadzonego zakazu wstępu do wód Odry.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Policjanci współpracują stale z funkcjonariuszami i pracownikami innych służb oraz instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Działania te mają charakter prewencyjny, a mundurowi starają się być zawsze tam, gdzie życie i zdrowie ludzkie może być zagrożone. Funkcjonariusze niezwłoczne reagują także na każdą informację i sygnał wpływający od mieszkańców. 

Przypominamy, że Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk wyznaczył nagrodę w wysokości miliona złotych, za wskazanie osoby odpowiedzialnej za zanieczyszczenie rzeki Odry lub przekazanie istotnych informacji, które mogą doprowadzić do ustalenia sprawców.

Działania te prowadzone są każdego dnia z lądu, wody i powietrza na terenie całego Dolnego Śląska, w tym również powiatu średzkiego, aby móc interweniować jak najbardziej skutecznie, w związku z pojawiającym się zagrożeniem w rejonie rzeki Odry.

431 150231

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców i osób przyjezdnych, które wypoczywają na terenie naszego województwa, przekazywane są stale apele o zachowanie ostrożności i śledzenie komunikatów Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Wód Polskich.

Policjanci prowadzą stały monitoring koryta rzeki Odry oraz rozległych terenów przywodnych. Widać wyraźnie, że osoby odpowiedzialne zrezygnowały z wypoczynku nad wodą, ale stale pojawiają się jeszcze przypadki ignorowania mogących wystąpić zagrożeń i w takich sytuacjach interweniują policjanci.

431 150232

Gdy zauważysz coś niepokojącego lub miejsce z większą ilością śniętych ryb, dzwoń na numer alarmowy 112 i poinformuj służby o zagrożeniu.

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej i KWP we Wrocławiu
  • DSR powiedział(a) Więcej
    Wiem ze nie w temacie ,ale kiedy bedzie nagranie wideo z sesji rady miejskiej ktore odbylo sie 26.09 ? Czekam 16 minut temu.
  • nanana powiedział(a) Więcej
    Pewnie sam się zgłosił, bo nasi "kryminalni" zajęci ściganiem PZ i pewnie wkrótce jego też złapią, znaczy się zgłosi się! 2 godziny temu.
  • Pinokio jesteś powiedział(a) Więcej
    Piotr Żenada, wie wszystko o wszystkich. Stoi w weekend od rana do późnej nocy, liczy pasażerów, sprawdza, może nawet ich śledzi? Wie kto z... 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…