wtorek 27.02.2024

Imieniny: Gabriela Anastazji

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


1 listopada. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo

SkomentujJuż dziś 1 listopada, dzień Wszystkich Świętych. To czas refleksji i wspomnień. To dzień, w którym odwiedzamy groby naszych bliskich. Jak co roku, średzcy policjanci w tym szczególnym okresie również będą czuwali nad bezpieczeństwem użytkowników dróg i osób odwiedzających cmentarze. Wzmożone działania średzkiej Policji będą ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Pamiętajmy jednak o tym, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych.Apelujemy do kierowców o ostrożność, wyrozumiałość i życzliwość, a także dostosowanie się do zmian w organizacji ruchu, jak również stosowaniu się do poleceń wydawanych przez policjantów pełniących służbę w rejonie cmentarzy. Zróbmy wszystko, aby każdy bezpiecznie dotarł do celu swojej podróży, po czym wrócił równie bezpiecznie do domu.

Funkcjonariusze średzkiej drogówki zapewnią płynność poruszania się pojazdów w rejonie cmentarzy, a także będą reagować na wszelkie wykroczenia popełniane nie tylko przez kierujących, ale również przez pieszych. Działania "ZNICZ 2023" ukierunkowane są na utrzymanie drożności dróg dojazdowych, eliminowanie nietrzeźwych kierujących i egzekwowanie od uczestników ruchu przestrzegania przepisów, szczególnie w zakresie stosowania pasów bezpieczeństwa i sposobu przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych.

Przed podróżą sprawdźmy także stan techniczny naszego samochodu. Bądźmy wypoczęci i pokonujmy trasę etapami, robiąc przerwy na odpoczynek.

Przypominamy, iż niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę i jazda po spożyciu alkoholu!

Nie zapominajmy, iż okresie świąt znacznie wzrasta natężenie ruchu, w szczególności w okolicach cmentarzy. Listopadowa pogoda utrudnia prowadzenie pojazdu. Dostosujmy prędkość do panujących warunków drogowych. Warto jechać wolniej, aby bezpiecznie dotrzeć do celu swojej podróży.

Również piesi powinni pamiętać o bezpiecznym zachowaniu się na drodze, zwłaszcza w okolicach cmentarzy. Przechodzenie przez jezdnie powinno odbywać się tylko na oznaczonych przejściach dla pieszych lub w wyznaczonych w tym okresie miejscach. Policjanci przypominają także o obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez wszystkich pieszych poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Pamiętajmy, że bycie bezpiecznym w dużej mierze zależy od nas samych i od tego, czy jesteśmy widoczni.

Życzymy bezpiecznych wyjazdów i powrotów, spokoju oraz pełnych zadumy i refleksji odwiedzin na grobach bliskich.

KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

Nie przegap tych artykułów.