wtorek 27.02.2024

Imieniny: Gabriela Anastazji

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Powiat Średzki odpowiada na informację Wójta Gminy Udanin dot. remontu drogi w Lusinie

SkomentujW październiku Powiat Średzki otrzymał informacje o pozyskaniu 10 mln zł z III edycji Polskiego Ładu oraz 2 mln zł z programu “popegeerowskiego”. To kolejne fundusze, które zostaną przeznaczone na inwestycje drogowe, a konkretne odcinki dróg wyłoni wkrótce Zarząd Powiatu. Ich realizacja zakończy się, zgodnie ze złożonymi projektami, najpóźniej do końca pierwszego półrocza 2024 r. Bardzo zaskoczył nas fakt, że to Wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk odebrał promesę w naszym imieniu i zrobił to bez naszego upoważnienia. Przypominamy, że to Powiat Średzki pozyskał w/w kwoty z zamiarem wykorzystania ich na realizację zadań we wszystkich pięciu gminach powiatu. W związku z tym - i tak jak odbywało się to już wcześniej - promesy powinny zostać wręczone w starostwie na ręce starosty Krzysztofa Szałankiewicza.

Zdajemy sobie sprawę, że to działanie manipulacyjne, mające na celu wymuszenie na Zarządzie Powiatu zakwalifikowania zadań wybranych do remontu przez Pana Wójta, jednak bez wcześniejszej konsultacji z Powiatem. W tym miejscu pragniemy uspokoić mieszkańców, że odcinek drogi w Lusinie zostanie przebudowany, a o pełnym zakresie inwestycji poinformujemy Państwa wkrótce. Nie możemy jednak pozwolić, aby Wójt w tak bezpośredni sposób wpływał na decyzje leżące w kompetencji Zarządu i Rady Powiatu. Apelujemy więc, aby dla dobra mieszkańców oraz współpracy powiatowo-gminnej nie stosować takich praktyk.

Jeśli Pan Wójt stwierdzi, że powiatowe inwestycje na terenie Gminy są niewystarczające i podejmie decyzje o modernizacji powiatowych dróg w swojej Gminie z własnych środków, które Pan deklaruje, przypominamy o możliwości zwrócenia się o użyczenie dróg w naszym zarządzie i przeprowadzenia modernizacji we własnym zakresie. Z naszej strony możemy zagwarantować pozytywne rozpatrzenie takiego wniosku. 

Powiat Średzki - RFP

Odpowiedź dotyczy publikacji: https://www.roland-gazeta.pl/najnowsze/udanin/droga-w-lusinie-ktora-ucierpiala-wskutek-powodzi-czeka-na-remont

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

komnet internet

stihl

hydrotech do gazety nowa reklama

Nie przegap tych artykułów.