czwartek 06.08.2020

Imieniny: Sławy Jakuba

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Akademia Umysłu w średzkiej bibliotece

Akademia Umysłu w średzkiej bibliotece

12.12. 2018

12 kwietnia br. Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej rozpoczęła program Akademia Umysłu. Raz w miesiącu, w czytelni BP spotykano się, aby podczas zajęć dowiedzieć się m.in. jak zmienia się umysł na przestrzeni lat, czego potrzebuje mózg, by dobrze się czuć, jakie są rodzaje pamięci, co to są mnemotechniki i jak je stosować, jak powstrzymać starzenie się mózgu.

11 grudnia br. odbyło się ostatnie z dziewięciu spotkań w ramach wspomnianej akcji. Uczestnikami zajęć byli domownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Środzie Śląskiej.

- Dzięki programom z serii Akademia Umysłu uczestnicy mogli ćwiczyć pamięć, koncentrację, szybkie czytanie oraz spostrzegawczość. Celem spotkań było uzmysłowienie uczestnikom, że niezależnie od tego ile ma się lat trzeba ćwiczyć umysł, gdyż jego dalsza sprawność leży właśnie w ich rękach – wyjaśnia średzka bibliotekarka, Gabriela Markowska.

Autorzy Akademii Umysłu są z wykształcenia psychologami, którzy od lat fascynują się funkcjonowaniem ludzkiego mózgu i sposobami wspomagania jego działania, od chwili narodzin aż po późną starość. Program jest multimedialnym pakietem do prowadzenia nowoczesnych treningów pamięci oraz koncentracji. Każde z ćwiczeń ma możliwość wyboru spośród wielu opcji tak, aby z łatwością dopasować poziom trudności do możliwości uczestnika.

- Zestawy ćwiczeń są w formie gier komputerowych. Dzięki tej formule stają się formą zabawy, a nie obowiązkiem. Składają się z trzech tytułów - pamięć, koncentracja, szybkie czytanie i są stworzone w taki sposób, by ująć jak najwięcej aspektów funkcjonowania ludzkiego mózgu – podkreśla bibliotekarka.

- W programie PAMIĘĆ większość ćwiczeń skupia się na doskonaleniu pamięci wzrokowej, słuchowej i funkcjonowaniu świadomej uwagi oraz spostrzegawczości. Drugi program KONCENTRACJA pozwala na skupieniu się na pamięci wzrokowej, umiejętności kreatywnego oraz  logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Kolejny program to SZYBKIE CZYTANIE, który pozwala doskonalić kompetencje związane z przyswajaniem tekstu. Poprawia pracę oka, pozwalając na bardziej świadome nim kierowanie. Najważniejszym efektem tych ćwiczeń jest znaczne zmniejszenie częstotliwości regresji, czyli wstecznych ruchów oczu - opowiada opiekunka zajęć.

(kb/bp)

fot. Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Milicja jak zawsze skłonna i gotowa do działania na rzecz obywatela. Wróć - na rzecz niewiadomo porz...
Codziennie pije i napierd..m swoja żonę i dzieci. Ale dziękuje bogu ze nie jestem Jeba.. narkomanem ...
Malczycki skomentował/a W rocznicę mordu mieszkańców Warszawy
Oddawałem hołd, bo moze go oddać każdy indywidualnie i niekoniecznie musi być to uwiecznione zdjęcia...
Dla wykończonych przedsiębiorców będzie inkubator przedsiębiorczości ...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…

27.07.2020 11:15 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! Interesują mnie do kupienia stare: Obrazy, Ik…

26.07.2020 12:46 wrote:

Zginął 3 letni kocurek- Edek. Bury pręgowany na bokach wzór kół. białe łapy, miauczy donośnie i upierdliwie. Proszę o pomoc.…