Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Akademia Umysłu w średzkiej bibliotece

Akademia Umysłu w średzkiej bibliotece

12.12. 2018

12 kwietnia br. Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej rozpoczęła program Akademia Umysłu. Raz w miesiącu, w czytelni BP spotykano się, aby podczas zajęć dowiedzieć się m.in. jak zmienia się umysł na przestrzeni lat, czego potrzebuje mózg, by dobrze się czuć, jakie są rodzaje pamięci, co to są mnemotechniki i jak je stosować, jak powstrzymać starzenie się mózgu.

11 grudnia br. odbyło się ostatnie z dziewięciu spotkań w ramach wspomnianej akcji. Uczestnikami zajęć byli domownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Środzie Śląskiej.

- Dzięki programom z serii Akademia Umysłu uczestnicy mogli ćwiczyć pamięć, koncentrację, szybkie czytanie oraz spostrzegawczość. Celem spotkań było uzmysłowienie uczestnikom, że niezależnie od tego ile ma się lat trzeba ćwiczyć umysł, gdyż jego dalsza sprawność leży właśnie w ich rękach – wyjaśnia średzka bibliotekarka, Gabriela Markowska.

Autorzy Akademii Umysłu są z wykształcenia psychologami, którzy od lat fascynują się funkcjonowaniem ludzkiego mózgu i sposobami wspomagania jego działania, od chwili narodzin aż po późną starość. Program jest multimedialnym pakietem do prowadzenia nowoczesnych treningów pamięci oraz koncentracji. Każde z ćwiczeń ma możliwość wyboru spośród wielu opcji tak, aby z łatwością dopasować poziom trudności do możliwości uczestnika.

- Zestawy ćwiczeń są w formie gier komputerowych. Dzięki tej formule stają się formą zabawy, a nie obowiązkiem. Składają się z trzech tytułów - pamięć, koncentracja, szybkie czytanie i są stworzone w taki sposób, by ująć jak najwięcej aspektów funkcjonowania ludzkiego mózgu – podkreśla bibliotekarka.

- W programie PAMIĘĆ większość ćwiczeń skupia się na doskonaleniu pamięci wzrokowej, słuchowej i funkcjonowaniu świadomej uwagi oraz spostrzegawczości. Drugi program KONCENTRACJA pozwala na skupieniu się na pamięci wzrokowej, umiejętności kreatywnego oraz  logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Kolejny program to SZYBKIE CZYTANIE, który pozwala doskonalić kompetencje związane z przyswajaniem tekstu. Poprawia pracę oka, pozwalając na bardziej świadome nim kierowanie. Najważniejszym efektem tych ćwiczeń jest znaczne zmniejszenie częstotliwości regresji, czyli wstecznych ruchów oczu - opowiada opiekunka zajęć.

(kb/bp)

fot. Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

ubolewam że wciąż tylko zbiórki a przecież płacimy na tę rzekoma służbe zdrowia składki - podatki i ...
gratulacje chłopaki
a może tak by ktoś pogratulował młodzieży a nie tylko jadem plujecie ?!
Chyba jaki burmistrz taka straż. W innych miastach już dawno polikwidowano ten dziwny twór i policja...

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.